Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Şişme botla 90 gün yolculuk

İSTANBUL’DAN 3 METRELİK ŞİŞME BOTLA DENİZE AÇILAN VE KARAYA AYAK BASMADAN DENİZ YOLCULUĞU YAPAN ENES SAVE, 90 GÜNDE ALANYA LİMANI’NA ULAŞTI.

Şişme botla 90 gün yolculuk
26 Temmuz 2017 - 17:00
banner

İstanbul’dan 3 metrelik şişme botla denize açılan ve karaya ayak basmadan deniz yolculuğu yapan Enes Save, 90 günde Alanya Limanı’na ulaştı.

18 Nisan’da 3 metrelik şişme botla İstanbul’dan denize açılan 48 yaşındaki Enes Save, zorlu yolculuğunun ardından Alanya Limanına demir attı. Karaya ayak basan Save’nin sağlık kontrolü Alanya Belediyesi tarafından yapıldı. Yaklaşık bin deniz mili kat eden macera tutkunu Enes Save, Alanya’da dinledikten sonra şişme botuyla Hatay Samandağ Limanı’na gitmeyi planlıyor.

90 gündür karaya çıkmadan denizde yolculuk yaptığını belirten Enes Save, “Dün akşam Alanya’ya geldim. Facebook üzerinden tanıştığım denizci Bülent Büyükdağ ile Alanya Limanında buluştuk. Yaklaşık bin deniz mili yol kat ettim ve hiç karaya ayak basmadım. Karaya çıkmadığım için de doktor kontrollerimi teknede yaptırmam gerekiyor. Arkadaşım Alanya Belediyesine telefonla ulaştı ve doktor talebinde bulundu. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de bana belediyenin doktorunu gönderdi. 90 günlük yolculuğum boyunca ilk kez bu şekilde ilgiyle karşılandım. Alanya Belediyesine ve çalışanlarına teşekkür ederim” dedi.

“Tek zorlandığım aşırı dalgalar”

Alanya’dan yola çıkarak Hatay Samandağ Limanı’na ulaşmayı hedefleyen Save, “Esas hedefim biraz daha büyük bir botla dünya turuna çıkmak. Ancak denizdeki dayanıklılığımı ve tecrübemi arttırmak için Türkiye’de bu şekilde bir girişimde bulundum. 90 gündür denizdeyim. Karaya hiç çıkmadım. Tek zorlandığım aşırı dalgalar, şimdiye kadar sorunsuz bir şekilde Alanya’ya geldim. İnşallah hedeflerimi yerine getiririm” diye konuştu.

Enes Save ile sosyal medyadan tanışan ve uzun süredir denizle iç içe olduğunu belirten Avukat Bülent Büyükdağ, “Zaman zaman biz de denizlere açılıyoruz. Ben Türkiye’de ilk kez bir denizcinin şişme botla bu kadar uzak bir mesafeyi geçtiğine şahit oldum. Gerçekten büyük bir cesaret. Enes Save’yi bu cesaretinden dolayı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Enes Save’yi karaya çıkarmadan muayene eden Alanya Belediyesinin Doktoru Sultan Özgen, “Save’nin şekerini ve diğer kontrollerini yaptık. Sağlık durumu gayet iyi. Yolculuğuna devam edebilir” ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eldiven Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Casual Ayakkabı Çeşitleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Avent Biberon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uzun Elbise Tercih Nedenleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co