Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kasaplar sınavdan geçti

KUMLUCA HALK EĞİTİMİ MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ, MÜFTÜLÜK VE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİNDE KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE AÇILAN KÜÇÜK VE BÜYÜKBAŞ HAYVAN KESİM ELEMANI YETİŞTİRME KURSUNA KATILAN 39 KASAP ADAYI SINAVIDAN GEÇTİ.

Kasaplar sınavdan geçti
18 Ağustos 2017 - 15:46

Kumluca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü, Müftülük ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliğinde Kurban Bayramı öncesinde açılan küçük ve büyükbaş hayvan kesim elemanı yetiştirme kursuna katılan 39 kasap adayı sınavıdan geçti. Kasap adaylarına kurs boyunca kesim yeri ve yerin hazırlanması, kesimde kullanılacak malzemeler, okunacak dua ve dini bilgiler, kurbanın parçalanması ve derisinin muhafazası ile ilgili bilgiler verildi.

Kumluca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, her yıl olduğu gibi bu yılda yaklaşan Kurban Bayramı öncesi gelen talepler üzerine küçük ve büyük baş hayvan kesim elemanı yetiştirme kursu açtıklarını söyledi. Açılan kursa 39 kursiyerin başvuru yaptığını belirten Tekdemir, kursu ilçe müftülüğü ve İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile birlikte düzenlediklerini, kursta kursiyerlere kurban kesimi konusunda bilinmesi gereken teorik ve uygulamalı eğitimlerin verildiğini, kesim yeri ve yerin hazırlanması, kesimde kullanılacak malzemeler, okunacak dua ve dini bilgiler, kurbanın parçalanması ve derisinin muhafazası ile ilgili bilgilerin ders olarak kursiyerlere aktarıldığını ifade etti. Kursun 9 saat teorik 10 saat uygulamalı olarak yapıldığını belirten Tekdemir, kursiyerlerin mezbaha nede bizzat uygulama yaparak uygulama sınavına tabi olduklarını söyledi.

Ayrıca Tekdemir, uygulama sınavını başarı ile tamamlayan kursiyerlerin teorik derslerin sınavını da başarmaları durumunda sertifika alarak eğitimli kesim elemanı olarak çalışacaklarını belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -