Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kepez’den Akdeniz Sanayi Sitesi’ne temizlik hamlesi

Kepez’den Akdeniz Sanayi Sitesi’ne temizlik hamlesi
10 Haziran 2024 - 11:00

Kepez Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde kapsamlı bir temizlik çalışması gerçekleştirdi. Belediye birimlerinden 15 iş aracının destek verdiği çalışmalarda 26 kamyon dal, yeşil atık ve moloz çekildi. 

Kepez Belediyesi, Akdeniz Sanayi Sitesi’nde gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarıyla bölgenin daha temiz ve düzenli olmasını sağlıyor.  Ünsal Mahallesi, 5056 sokak ve çevresinde yoğunlaşan çalışmalar kapsamında, sanayi sitesi içerisindeki cadde, mahalle ve sokak kenarlarındaki dal, yeşil atık ve molozlar belediye ekipleri tarafından titizlikle temizlendi. Daha temiz bir sanayi sitesi için gerçekleştirilen temizlik çalışmalarına Fen İşleri Müdürlüğü’nden 9, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden 4, Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden 2, iş aracı çalışmalara destek verdi.  Gün boyu devam eden temizlik operasyonunda 15 araç ile 26 kamyon dal, yeşil atık ve moloz çekildi.

YANGINLARA KARŞI TEMİZLİK ÖNLEMİ

Kepez Belediyesi yetkilileri, yaz aylarında oluşabilecek yangınların önüne geçmek amacıyla biriken atıkların temizlenmesi konusuna büyük hassasiyet gösterdiklerini bildirdi. Sanayi sitesindeki iş yerleri için daha hijyenik ve düzenli bir ortam sağlamak amacıyla gerçekleştirilen bu temizlik çalışmaları, esnaf ve sanayi sitesi kullanıcıları tarafından memnuniyetle karşılandı. Fen İşleri, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri’nin müşterek çalışmaları ile bölgenin temizliği sağlanıyor.

HİZMETTE İŞBİRLİĞİ

Kepez Belediyesi, çalışmalarını vatandaşlarla diyalog ve işbirliği içinde sürdürüyor. Yoğun iş yükünün yaşandığı Akdeniz Sanayi Sitesi’nin hizmetlerinin aksatılmaması için, karşılıklı diyalog ve işbirliği içinde sürdürülen çalışmalarda bölgenin çöp toplama işlemleri her gün saat 18.00’den sonra gerçekleştiriliyor. Böylece iş yerlerinin faaliyetleri kesintiye uğramadan temiz bir çalışma ortamı sağlanıyor.

AKDENİZ SANAYİ SİTESİ

Akdeniz Sanayi Sitesi, otomotiv, metal ve ahşap gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 2 bin 500 iş yeri ile yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlıyor. Antalya’nın Organize Sanayi Bölgesi’nden (OSB) sonra en büyük ikinci iş alanı olan Akdeniz Sanayi Sitesi, bölge ekonomisi için büyük önem taşıyor.
 

Kaynak:Antalya Kepez Belediyesi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr