Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Kıble Yönünü Nasıl Bulurum?

Kıble Yönünü Nasıl Bulurum?
08 Ocak 2021 - 15:38
banner

Kıble Yönünü Nasıl Bulurum?

Namaz kılan Müminlerin kıble yani Mekke şehrindeki Kabe cihetine yönelerek bu mühim ibadeti yerine getirmeleri gerekmektedir. Buradan hareketle kıble yönü kavramı karşımıza çıkmaktadır. Namazın sıhhati açısından kıble yönünün araştırılması ve doğru şekilde tespiti pek mühimdir. Zira kıble cihetini bilmediğiniz bir yerde araştırma yapmaksızın herhangi bir yöne doğru namaz kılınmaz. Kıbleyi bul ile kıble yönümüzü bulabileceğimizi de ayrıca not etmeliyiz.Dolayısıyla çeşitli teknikler kullanarak kıble yönünüzü araştırmalı ve içtihad ettiğiniz yöne doğru namazınızı kılmalısınız.

Kıble yönünün araştırılmasının ne kadar önemli olduğunu belirttikten sonra gelelim kıble yönünüzü nasıl bulacağınıza.. Kıble yönümüzü bilmediğimiz bir yerde hepimiz evvela bilen birisine kıble yönünü sorarak öğrenmeye çalışırız. Peki güvenilir bir kişi bulamadığımızda ne yapacağız? Yakın veya görünür bir yerdeki camiyi baz alarak kıble yönünüzü belirleyebilirsiniz. Peki bu da mümkün değil, ne yapmalıyım? Gündüz güneşi, gecede yıldızları dikkate alarak kıble yönünüzü belirleyebilirsiniz. Ama daha güvenilir ve doğru şekilde kıble yönünüzü belirlemek isterseniz size tavsiyemiz pusula ile kıble yönünüzü bulmak olacaktır. Bulunduğunuz yerleşim biriminin kıble açısını biliyorsanız ve yanınızda da bir adet pusula varsa en doğru sonucu elde edebileceksiniz. Kıble bulma pusulası makalesinde bu konu ile ilgili detaylı bilgiyi okuyup uygulayabilirsiniz.

Pusula ile kıble tespitinde bir takım sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bunların başında manyetik alan hususu ile gerçek kuzeye göre manyetik sapma açısının bilinmesi gereği gelmektedir. Günümüz teknolojisinin ilerlemesi ve Google Maps yardımıyla artık kıble cihetinin kolay şekilde tespiti işimizi bir hayli kolaylaştırmaktadır. www.kiblebulma.com sitesinden Google Haritalar ile kıble yönünün ne kadar kolay şekilde bulunduğunu görebilirsiniz. İlgili siteden bulunduğunuz yerin aramasını yaptırın ve çıkan sonuç ekranında kıble çizgisine göre kıble yönünüzü kolayca bulun. Evinizin, işyerinizin, bulunduğunuz caddenin vey açık alanda iseniz bir nesneyi baz alarak kıble yönünüzü kolayca tespit edebileceksiniz. Evin çatısına, cadde ortasına kadar inin ve beliren kıble çizgisi ile kıble yönünüzü belirleyin. Kıble Bulma sitesinden arzu ederseniz Türkiye’nin tüm illeri ile dünya ülkelerinin önemli şehir ve merkezlerinin kıble yönü ve kıble açılarını alabileceksiniz. Kıble pusula açısını da ayrıca veren uygulaması ile kıble bulma sitesi işinizi çok kolaylaştıracaktır. Gönül huzuru ile namaz kılmanın keyfini Kıble Bulma sitesinden alacağınız kıble yönü ile çıkarın..

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eldiven Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Casual Ayakkabı Çeşitleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Avent Biberon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uzun Elbise Tercih Nedenleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co