Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kış lastiği

Kış lastiği
09 Ekim 2018 - 20:17

Yaz mevsiminin bitmesi ile yavaş yavaş kış’ı yurt genelinde hissetmeye başladık.Havaların soğumasıyla beraber artık yaz’ın son demlerini yaşıyoruz.Yazlık kıyafetlerin yerini kışlık kıyafetler almaya başladı.Kişinin kendini kışa hazırladığı gibi araç sahiplerininde kışa hazırlık yapmaları ve araçlarının yaz lastikleri yerine Kış lastiği takmalarının zamanı çoğu şehirde geldi ve kullanıma başlandı.

  •  Hem araç performansı hemde trafikte kış’ın yağmur’lu veya kar’lı yada buzlu yollarda güvenli sürüş için kış lastiğinin ne denli önemli olduğunu hepimiz bilmekteyiz.Güvenli sürüş faktörlerinden önemli olanlardan bir taneside kullanılan lastik.
  • Eğer kış’ın yaz lastiği ile seyahet ederseniz yoğun yağışlı yollarda hem seyir hemde durma ve kalkma esnalarında aracınız tehlike arz edebilir.Kuru yolda aracı durdurmak kolay olsada ıslak zeminde aracı durdurmak hele ki aracınızda Kış lastiği yoksa oldukca zor ve tehlikeli bir hal alacaktır.

Özellikle kalabalık trafiğe sahip ve kışı çetin geçen şehirlerde kış lastiği kullanmak bir çok istenmeyen kazaların önüne geçmektedir.Araç sahiplerinin hem kendi güvenliği hemde trafikteki diğer sürücülerin ve yayaların güvenliği için kış lastiği kullanması hayati önem taşımaktadır.

Eğer kış lastiğinizi halen aracınıza takmamışsanız en kısa zamanda takmanızı tavsiye ediyoruz.Güvenli sürüş için Trafik kuralları dahilinde olan Kış lastiği’ni unutmayınız.

http://www.trlastikci.com/

 

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat