Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Konaklı eski belediye binası ALKÜ’ye tahsis edildi

ALANYA ALAADDİN KEYKUBAT ÜNİVERSİTESİ (ALKÜ) REKTÖRÜ PROF. DR. AHMET PINARBAŞI VE ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL ARASINDA YAPILAN PROTOKOL İLE KONAKLI’DA BULUNAN VE DAHA ÖNCE ALKÜ TARAFINDAN REKTÖRLÜK BİNASI OLARAK DA KULLANILAN KONAKLI ESKİ BELEDİYE BİNASI 5 YILLIĞINA ÜCRETSİZ OLARAK ALKÜ’YE TAHSİS EDİLDİ.

Konaklı eski belediye binası ALKÜ’ye tahsis edildi
02 Şubat 2018 - 17:58

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel arasında yapılan protokol ile, Konaklı’da bulunan ve daha önce ALKÜ tarafından Rektörlük binası olarak da kullanılan Konaklı eski Belediye Binası 5 yıllığına ücretsiz olarak ALKÜ’ye tahsis edildi.

Rektörlük binası ve diş hekimliği fakültesi araştırma uygulama merkezine dönüştürülecek

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı arasında imzalan protokol ile Konaklı eski Belediye Binası Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Merkezi’ne dönüştürülüyor.

Protokol töreninde konuşan (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Daha önce Rektörlük binası olarakta kullandığımız Konaklı eski belediye binası Diş hekimliği Fakültesi olarak Üniversitemizin kullanması için Belediye Başkanımız ve meclis üyelerimiz onay vermişlerdir. Konaklı eski Belediye binasının Diş Hekimliği Fakültesi ve Araştırma Uygulama Merkezine uygun hale getirilmesi için ihale yaptık. 3 ay içerisinde tadilat bitirilerek Diş Hekimliği Fakültesi faaliyete geçecek. Bu fakültemizin Üniversitemiz ve Alanya’mız açısından çok önemli bir yeri bulunuyor. Çünkü biz buraya alanında uzman, kariyerli akademisyenleri aldık ve almaya devam ediyoruz. Bu hocalarımız sadece öğrenci yetiştirmeyecek aynı zamanda halkımıza kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti de verecek.6 ay içerisinde Diş Hastanesi hizmete girecek. Üniversitemize binayı tahsis ettikleri için Belediye Başkanımıza ve meclis üyelerimize teşekkür ediyorum.” dedi

Daha sonra konuşan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, eğitim ve vatandaşların kaliteli sağlık hizmetlerine ulaşması için sadece Konaklı eski Belediye binası değil, başka binaları da tahsis etmeye her zaman hazır oluklarını vurguladı. Yücel şöyle devam etti, “Eğitimde hocalarımızın gösterdiği gayret ve fedakârlıkta bizimde katkımız olması için biz bugünde yarında hazırız. Okurcalar Belediye Binasını da AHEP Üniversitesine tahsis etmiştik. Alanya artık sadece tarım ve turizm kenti olarak değil aynı zamanda üniversite kenti olarak ta anılıyor. Bu şehrimiz için çok önemli. Tahsis konusunda Alanya Belediye Meclisi’nde grubu bulunun siyasi partilere teşekkür ediyorum. Şimdiden Alanya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr