Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Korkuteli Devlet Hastanesi’nde organ bağışı standı kuruldu

ANTALYA’NIN KORKUTELİ DEVLET HASTANESİ’NDE 3-9 KASIM ORGAN BAĞIŞI HAFTASI KAPSAMINDA ORGAN BAĞIŞ STANDI KURULDU.

Korkuteli Devlet Hastanesi’nde organ bağışı standı kuruldu
13 Kasım 2018 - 13:38
banner

Antalya’nın Korkuteli Devlet Hastanesi’nde 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında organ bağış standı kuruldu.

Organ bağışı farkındalık projesi kapsamında Korkuteli Devlet Hastanesi’nde açılan bilgilendirme standına Korkuteli Lokman Hekim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği öğrencileri de destek verdi. Oluşturulan bilgilendirme standında organ bağışının önemi sağlık personeli ve öğrenciler tarafından vatandaşlara anlatıldı.

Standı Başhekim Op.Dr. Nihat Ateş, Başhekim Yardımcıları Uzm. Dr. Gülnur Bilgin ve Aydın Yörük ziyaret etti. Başhekim Ateş, “Böbrek, karaciğer, kornea gibi birçok organın nakli günümüzde başarılı bir şekilde yapılmakta. Kişinin tıbben hayatı son bulduktan sonra aile kararı ile mevcut olan organ bağışı koordinatörlüğünün de çalışmaları ile organların bağışlanmaları bildirildikten sonra nakil işlemlerine başlanıyor” dedi.

Korkuteli Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakil Sorumlu Hemşiresi Gülseren Dizdar ise, “İçerisinde bulunduğumuz hafta Organ Bağışı Haftası, bizlerde haftaya binaen hastane 1.katımızda organ bağış standı açtık. Buradaki amacımız insanlarımızı organ ve doku bağışı konusunda bilinçlendirmek ve organ bağışında bulunmak isteyen vatandaşlarımıza kart tanzim etmek.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co