Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Yangın Tatbikatı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KUMLUCA SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ’NDE UYGULAMALI YANGIN VE DOĞAL AFET EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Yangın Tatbikatı
22 Ekim 2018 - 12:20

Akdeniz Üniversitesi Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde uygulamalı Yangın ve Doğal Afet Eğitimi gerçekleştirildi.

Kumluca’da Mehmet Akif Ersoy Kültür, Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan eğitmenler Binali Yazıcı, Nazan Keyik ve Hasan Altuntaş tarafından yangın ve doğal afetler öncesi, olay anı ve sonrasında yapılması gerekenler, ekip üyelerine düşen görevler, binanın hazırlığı, yangına ilk müdahale, kaçış yolları, bina tahliyesinin nasıl yapılacağı, alınması gereken önlemler ve hazırlıklar gibi konular hakkında bilgilendirme yapıldı. Eğitimin ardından Fakülte bahçesinde Kumluca Belediyesi İtfaiyesi katkılarıyla “Yangın Söndürme ve Tahliye Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Eğitim sonunda Kumluca Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Utku Beyazıt ve Kumluca Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğretim Gör. Uğur Acar tarafından eğitimcilere teşekkür belgesi ve çiçek takdim edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr