Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Minik öğrenciler için 3 proje

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN 560 ÖĞRENCİSİ BULUNAN KREŞLERİNDE, MİNİKLER İÇİN 3 PROJE HAYATA GEÇİRİLİYOR. ‘MİNİK ELLER BÜYÜK KULAÇLAR’ PROJESİYLE 6 YAŞ GRUBU TEMEL YÜZME EĞİTİMİ ALIYOR, ‘MİNİK POİNTLER’LE 5 YAŞ GRUBU CİMNASTİK YAPIYOR VE EKO-OKUL ÇALIŞMASIYLA DA ÇOCUKLARLA ÇEVRE BİLİNCİNE YÖNELİK ETKİNLİKLERLE TANIŞIYOR.

Minik öğrenciler için 3 proje
22 Ekim 2018 - 12:18

Muratpaşa Belediyesi’nin 560 öğrencisi bulunan kreşlerinde, minikler için 3 proje hayata geçiriliyor. ‘Minik Eller Büyük Kulaçlar’ projesiyle 6 yaş grubu temel yüzme eğitimi alıyor, ‘Minik Pointler’le 5 yaş grubu cimnastik yapıyor ve eko-okul çalışmasıyla da çocuklarla çevre bilincine yönelik etkinliklerle tanışıyor.

Muratpaşa Belediyesi’nin Çağlayan Mahallesi’ndeki belediye çalışanları çocuklarına yönelik olmak üzere, Ermenek, Dutlubahçe, Konuksever ve Soğuksu-Bayındır Mahallelerinde bulunan kreşlerinde yeni dönem 560 öğrenciyle başladı. Sabah sporu, Türkçe, matematik, fen ve bilim etkinlikleri, değerler eğitimi gibi eğitim faaliyetlerini yanı sıra Muratpaşa Belediyesi kreşlerinde bu eğitim ve öğretim yılında çocuklara yönelik 3 proje de hayata geçiriliyor.

Minik Eller Büyük Kulaçlar projesi, Muratpaşa Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’yle işbirliğinde 6 yaş grubu öğrencilere yönelik uygulanıyor. Bu projeyle tüm kreşlerde bulunan 6 yaş grubu öğrencileri hafta içi bir gün Muratpaşa Belediyesi’nin Süleyman Erol Yüzme Havuzu’nda temel yüzme eğitim alıyor. Antrenörler tarafından verilen derslerin sonunda çocuklar ‘Yüzme Temel Eğitim’ sertifikası da alacak.

Minik Pointler projesi ise 5 yaş grubuna yönelik yine Spor İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştiriliyor. Bu projeyle çocuklar eğitim yılı boyunca hafta içi bir gün temel cimnastik eğitimi alıyor.

Eko-Okullar çalışması isi Muratpaşa’nın 5 kreşinde birden uygulanıyor. Bu kapsamda çocuklar sınıf içi etkinlikler, geziler ve aile katılımlı etkinliklerle çevre bilincine sahip bireyler olarak yetişmeleri sağlanıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -