Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

LGS Sayacı Stres Oluşturuyor Mu?

LGS Sayacı Stres Oluşturuyor Mu?
17 Eylül 2022 - 19:37

LGS Sayacı Stres Oluşturuyor Mu?

Sınava hazırlık süreci içerisinde sınava kalan sürenin takibi de oldukça önemlidir. LGS’nin haziran ayının ilk haftasında uygulanıyor olması uzun bir sınav süreci oluşturuyor. Sınavın sene sonunda olması hazırlık sürecinin uzun olması doğru bir planlamayı gereklilik haline getiriyor. Öğrencilerin hazırlık sürecini çok iyi bir şekilde planlaması gerekmektedir. Doğru bir planlama ve düzenli çalışma ile başarı mutlaka gelecektir. Planlamanın doğru bir şekilde yapılabilmesi için sınava kalan sürenin takibi en önemli etkendir.

Birçok öğrenci belli aralıklarla sınava kalan süreye bakmaları onlarda stres oluşturuyor. Sınava kalan sürenin azalması ile bu stres zamanla kaygıya dönüşerek kalıcı bir sorun haline geliyor. Fakat sınav hazırlık süreci içerisinde kaygı, stres ve güven eşit bir dengede tutulmalıdır. Öğrenciler yarın sınav olacak kadar kendilerine güvenmeli aynı düzeyde de kaygılanmalıdır. Bu denge çok iyi bir şekilde sağlanmalıdır.

Sınava kalan sürenin azalması kaygıyı tetiklerken planlı çalışma süreci de aynı oranda güveni sağlamalıdır. Bu yüzden sınava hazırlanan her öğrencinin sınava kalan süreyi takip etmesi her açıdan önemlidir. LGS Sayacı olarak yapılana aramalar ile sınava kalan süre en iyi şekilde takip edilebilmektedir.

Sınav hazırlığının planlanmasında ilk aşama olarak konuların kazanım kısımlarının en iyi şekilde öğrenilmesi öncelikli olmalıdır. Konular iyi bir şekilde kavrandıktan sonra kademeli olarak örnek sorular ve çıkmış sorular çözülmelidir. Ardında birçok farklı kaynaktan soru çözümü ile birlikte konuda ilerleyiş sağlanmalıdır. Bu süre zarfında eksik olan konuların olması durumunda anlık olarak müdahale edilmelidir. Konu eksiğinin hiçbir şekilde olmaması gerekmektedir. O yüzden öğrencilerimizin planlama yaparken bunlara dikkat etmesi gerekmektedir.

Sınava kalan zaman lgs sayacı üzerinde belli aralıklarla takip edilmelidir. Kalan süre ile yüzleşmek her açıdan öğrenciye doğru bir katkı sağlayacaktır. Daha fazla bilgi için: www.copurhoca.com

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat