Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

İzmir implant

İzmir implant
16 Eylül 2022 - 15:36

İmplantlar, kayıp diş yerine alternatif diş için yaratılmış olan titanyumdan elde edilen yapay köklerdir. Titanyum malzemeden üretilmiş olması, en sağlam alternatif diş olarak yerini almıştır. Sağlamlığı dolayısıyla orijinal dişin yerine getirdiği fonksiyonları birebir yerine getirmeden kusursuzdur.

Kök implantın kişiye uygulanabilmesi implant vidasının çene kemiğine uyumlu olması gereklidir. Vidanın kalın ve yüksekliği, çene kemiğine uygun olmalıdır. Bu sebeple tedavi öncesi röntgen filmi çekilmesi önemlidir. Ayrıca çenedeki yeterli kemik miktarı da tedavi için şart unsurdur.

Çene kemiğinin yeterli gelmediği durumlarda ise çene cerrahları tarafından kemik nakli ya da kemik tozu ekimi ile bireyler İzmir implant diş yaptırmaya uygun hale getirebilir. Operasyonlar çene cerrahları tarafından gerçekleştirilir.

Bireyin sağlıklı olması en önemli hususlardandır. Yaştan ziyade kişinin sağlığının elverişli olması, implant diş uygunluğu için daha önemlidir. 18 yaş altı kişilerin de çene gelişimi tam anlamıyla oturmayabildiği için tedaviler sonraya ertelenmelidir.

Günümüzde implantoloji birçok izmir diş hekimi tarafından uygulanmaktadır. İmplant tedavisini uygulayacak olan hekimin de deneyimli olması önemlidir. Ağızda olan ve implantı engelleyecek olan olumsuz durumları da iyi bilmesi gereklidir.

İzmir ve diğer tüm illerimizde implant tedavileri başarıyla uygulanabilmektedir. İmplant tedavisi süreçleri diğer diş tedavilerine göre uzundur. Yeni diş için çeneye yerleştirilen kök implantın çeneye tamamen kaynaması ve cerrahi bölgedeki yaraların tam anlamıyla iyileşmesi için tedavinin devamı bir süre ertelenir.

Tam anlamıyla iyileştikten sonra implant tedavisi kısa sürede tamamlanır. Sonunda çok konforlu ve bir o kadar da sağlam bir diş elde edilmiş olur. Ayrıca kök implantın üzerine yerleştirilecek olan alternatif dişin de seçilebilir opsiyonda olması, implant tedavisinin diş estetiği uygulamaları alanına da taşımıştır.

Estetik diş tedavilerinde kullanılan zirkonyumlar genelde kaplama olarak uygulanır. Ama günümüzde kök implant üzerine yerleştirilerek estetik bir diş görünümü de elde edilebilmektedir. Sağlamlık, kusursuz fonksiyon ve estetik bu şekilde bir arada kullanılmış olur.

Dişlerini kaybetmiş ve hareketli protez kullanan hastalar içinde implantlar büyük konforlar sağlamaktadır. Tak çıkar damak kullanan birçok hasta bu durumdan şikayet etmektedir. All on six gibi yöntemlerle 6 kök implant ile bir çenedeki tüm dişler yenilenebilmektedir. Kişi, hareketli protezlerinden bu şekilde kurtulmuş olur.

İmplantların kullanım ömrü sağlıklı ve doğru bakımlar uygulandığı takdirde uzun yıllar hatta ömürlük olabilmektedir. Kişi standart ağız bakımını implant dişler için de gerçekleştirirse, rahat bir kullanım sürer. Doğru çiğneyebilme kabiliyetini sürekli sürdüren implantlar, bu sebeple sağlıklı bir sindirime de yardımcı olur.

İzmir implant tedavilerinin başarı oranları her geçen gün artmaktadır ve neredeyse yüzde yüzlük bir seviyeye yaklaşmıştır. Gelişen teknoloji ve yenilikler sayesinde neredeyse tüm bireyler implant tedavilerini başarılı şekilde tamamlarlar. Sigara gibi alışkanlıklar ise bazen bu duruma olumsuz yol açabilmektedir.

Tedavi fiyatları ise artık daha ulaşılabilir boyutlardadır. Birçok markanın çıkması ve yerli üretimler de implant tedavisinin sık uygulanmasına katkı sağlamıştır. Bu şekilde birçok kişi alternatif diş için İzmir implant tercih edebilmektedir.

İmplant tedavisi fiyat araştırması için klinik muayene şarttır. İmplant tedavisine engel teşkil eden durumlar var ise öncelikle bu durumların giderilmesi gereklidir. Bu yüzden tedaviyi yaptırmayı düşündüğünüz klinik ya da hekim ile iletişime geçerek klinik muayene isteyiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat