Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Lösemili Çocuklar Haftası

SAĞLIK VE SOSYAL HİZMET ÇALIŞANLARI SENDİKASI (SAĞLIK-SEN) BAŞKANI SİNAN KULUÖZTÜRK, LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN BİR TEBESSÜMÜNÜN DÜNYAYA BEDEL OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

Lösemili Çocuklar Haftası
05 Kasım 2018 - 9:36

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Başkanı Sinan Kuluöztürk, lösemili çocukların bir tebessümünün dünyaya bedel olduğunu söyledi.

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada, hastalığın tedavi oranının yüzde 80’lere yükseldiğini, ailelerin çocuklarına moral ve umut aşılamasının önemli olduğuna dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı rakamlarına göre Türkiye’de yaklaşık 2 bin çocuğun lösemi hastası olduğunu belirten Kuluöztürk, Sağlık-Sen olarak dilek ağacı projesi ile Akdeniz Üniversitesi Pediatrik Onkoloji Servisinde tedavi gören lösemili çocukların hayallerini gerçeğe dönüştürdüklerini, onların bir tebessümünün dünyaya bedel olduğunu söyledi.

“Derdimiz gönülleri fethetmek”

Lösemili çocukların bir gece dileklerini ağaca astıklarının altını çizen Kuluöztürk, “Sabah uyandıklarında bu dilekleri gerçeğe dönüştü. 23 Nisan Çocuk Bayramı coşkusu ile birlikte bu ana tanıklık etmek kadar güzel bir şey olamazdı. Onların sevincine ortak olduk adeta bir duygu seli yaşandı. 1 günlüğüne de olsa onların yüzünü güldürdük. Kimi aradıysak onlara destek olmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Allah hepsinden razı olsun. Katkı koyan herkese teşekkür ederim. Amacımız çocuklarımıza manevi destek sağlamak ve sosyal farkındalığı arttırmaktı. Sendikamız sadece ücret sendikacılığı yapmamakta, bu tarz projelerle fark oluşturmaktadır. Bizim derdimiz gönülleri fethetmek ”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al