Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Manavgat Toros Kadınlarından Mehmetçiğe 300 atkı ve bere

TOROS KADINLARI BERE VE ATKI ÖRDÜ

Manavgat Toros Kadınlarından Mehmetçiğe 300 atkı ve bere
19 Şubat 2018 - 12:10
banner

Manavgat Belediyesi Toros Kadınları Emek Pazarı’nda tezgah açan kadınlar Zeytindalı Harekatı’nda Türkiye’nin huzuru için savaşan ve doğuda görev yapan Mehmetçiklere göndermek amacıyla atkı ve bere ördü. Kadınlar 15 gün içinde ördükleri, 300 atkı ve bereyi, içlerine çocuklar tarafından yazılan ve duygularını ifade eden duygusal mektuplarla birlikte gönderdi.

Manavgat Belediyesi Toros Kadınları Emek Pazarı’nda buluşan kadınlar, atkı ve bereleri gönderilmek üzere birlikte paketleyip hazırladı. Kadınlar yazdıkları duygusal mektuplarda, “Rabbim Yar ve yardımcınız olsun. Sevdiklerinize kavuşmayı nasip etsin. Sizler her zaman dualarımızdasınız. Bu örgü hem bere olarak hem atkı olarak kullanılabiliyor. İplerini sıkıştırırsanız bere, gevşetirseniz boyunluk olur. Rabbim soğuktan da, sıcaktan da, düşmandan da sizleri her daim korusun. Allah’a emanetsiniz” derken, 7 yaşındaki Eymen Şahin isimli bir çocuk ise mektubunda, “Ey Mehmetçik. Sen kimsin. Sen cumhuriyeti kuran, sen milletimizi koruyan askersin. Sizi herkes çok seviyor. İnşallah Zeytin Dalı Harekatı’nı siz kazanacaksınız. Sizi çok seviyorum. Sizlere buralarda dua ediyoruz” sözlerine yer verdi.

Böylesine anlamlı bir çalışma yapan kadınlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, “Türkiye’mizin varlığı, birliği ve bütünlüğü için Afrin’de savaşan kahraman Mehmetçiklerimiz, bir an bile aklımızdan çıkmıyor. Onların sağ salim dönerek ailelerine kavuşmaları en büyük isteğimiz. Terör son bulsun, Mehmetçiklerimiz zarar görmeden evlerine dönsün. Ülke olarak dayanışma içerisinde herşeyin üstesinden geliriz. Manavgatlı kadınlarımız da bu birlik ve beraberliğin en güzel örneğini verdi. Teşekkür ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -