Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Maraton şampiyonu ihtiyar delikanlı da Afrin’e hazır

ANTALYA’DA 60 YAŞ ÜSTÜ MARATON KOŞUCUSU OLAN 64 YAŞINDAKİ AŞUR GÜZEL, GÖREV VERİLMESİ HALİNDE SURİYE’NİN AFRİN BÖLGESİNDE ZEYTİN DALI OPERASYONUNA KATILMAYA HAZIR OLDUĞUNU İFADE ETTİ.

Maraton şampiyonu ihtiyar delikanlı da Afrin’e hazır
29 Ocak 2018 - 12:58

Antalya’da 60 yaş üstü maraton koşucusu olan 64 yaşındaki Aşur Güzel, görev verilmesi halinde Suriye’nin Afrin bölgesinde Zeytin Dalı operasyonuna katılmaya hazır olduğunu ifade etti.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde çiftçilik yapan, aynı zamanda 60 yaş üstü maratonlarda 30’un üzerinde madalya sahibi olan 64 yaşındaki Aşur Güzel, dinçliğiyle görenleri hayrete düşürüyor. Bahçe ve serada çalışarak ekmeğini kazanan Güzel, her gün en az 12 kilometre koşuyor. AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da çalışkanlığıyla birçok gence taş çıkaran Aşur ve Kamile Güzel çiftini ziyaret etti, sağlıklı yaşam üzerine sohbet gerçekleştirdi.

“Aşur Bey, tam bir aktif yaşlanma örneği”

Aşur Güzel’in kaliteli yaşlanmada örnek bir birey olduğunun altını çizen Atay Uslu, “Aşur Abimiz aktif yaşlanma, başarılı yaşlanma, kaliteli yaşlanma hususlarında tam bir örnek. Her gün koşuyor, doğayla iç içe yaşıyor. Çalışıyor, üretiyor. Maşallah, bin kere maşallah diyoruz” dedi. Yaşam kalitesini arttırmak için çalışmalar yaptıklarını da kaydeden Uslu, “20 yıl önce 72 olan ortalama yaşam süresi bu gün 78 oldu. Ancak doğurganlık oranlarını da arttırmamız gerekiyor” diye konuştu.

“3 çocuk tavsiyeden öte bilimsel gerçek”

Atay Uslu, 3 çocuk tavsiyesinin aktif işgücü ve medeniyetimiz açısından çok önemli olduğunu ifade ederek, “Bugün yüzde 8 olan yaşlı nüfus oranımız, doğurganlık oranımızı arttıramazsak 2075’de yüzde 27’ye yükselecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 3 çocuk tavsiyesi ve politikası geleceğimiz için çok önemli” diye konuştu.

Aşur Güzel ise sağlıklı ve dinç kalabilmesinde en büyük destekçisinin eşi olduğunu ifade ederek, görev verilmesi halinde Suriye’nin Afrin bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonuna hazır olduğunu söyledi. Güzel, Türk ordusuna muzafferiyet diledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al