Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Memur-Sen Antalya’dan ABD’ye tepki

MEMUR-SEN ANTALYA TEMSİLCİSİ MUSTAFA ÇOBAN, “ABD’NİN KARŞISINDA ARTIK UZLAŞMA ADI ALTINDA İHANETE, İTTİFAK ADI ALTINDA ESARETE EYVALLAH DİYEN BİR TÜRKİYE YOK” DEDİ.

Memur-Sen Antalya’dan ABD’ye tepki
04 Ağustos 2018 - 11:32

Memur-Sen Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, “ABD’nin karşısında artık uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye yok” dedi.

Memur-Sen Antalya Temsilcisi Mustafa Çoban, İzmir’de terör örgütleri FETÖ ve PKK’ya yardım ettiği iddiasıyla tutuklanan ve ev hapsine alınan Rahip Andrew Brunson’ın serbest bırakılmaması üzerine Türkiye’ye yönelik yaptırım kararı alan ABD’nin bütün dünyaya şantaj ve tehditlerle saldırdığını anımsattı. Çoban, asıl meselenin Rahip Brunson’a sahip çıkmak değil, son dönemde dış politika, savunma sanayi ve ekonomide bağımsız adımlar atan Türkiye’ye diz çöktürmek, boyun eğdirmek olduğunu söyledi. Çoban, “ABD’nin karşısında artık uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye yok” dedi.

ABD’nin içerideki ortaklarıyla Gezi’de, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da başarılı olamadığını vurgulayan Mustafa Çoban, yeni Türkiye’nin milletin direnişi sonucu, tehditlere, şantajlara pabuç bırakmayan, boyun eğmeyi zillet, tavizi ihanet bilen bir Türkiye olduğunu işaret etti. ABD’nin küresel zorbalığı sürdürebilmek için bütün dünyaya şantaj ve tehditlerle saldırdığını belirten Çoban, “Meseleyi idrak edemeyenlerin Trump’ın çılgınlıkları olarak gördüğü bu saldırgan siyaset, esasen çökmekte olan yeni sömürge düzeninin getirdiği telaştan kaynaklanmaktadır. Yeni sömürge düzeninin başını çeken ABD’nin saldırganlığı, dünyanın artık eski dünya olmadığının en açık kanıtıdır. Tehdit, şantaj ve zorbalık geri teptikçe, ABD daha da kudurmakta, daha da azgınlaşmaktadır.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al