Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Miniklerden örnek davranış

ANTALYA’NIN KONYAALTI İLÇESİ’NDE BİR ANAOKULU ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILAMAK İÇİN OKUL ÇEVRESİNDE BELİRLENEN NOKTALARA MAMA KAPLARI YERLEŞTİRDİ.

Miniklerden örnek davranış
19 Ekim 2018 - 18:06

Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde bir anaokulu çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için okul çevresinde belirlenen noktalara mama kapları yerleştirdi.

Konyaaltı ilçesinde faaliyet gösteren Pembekule Montessori Anaokulu çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için bir projeye imza attı. Anaokulu yetkilileri çocukların küçük yaşlardan itibaren hayvan sevgisini kazanması için okul çevresinde belirlenen 10 noktaya mama kapları yerleştirdi. Minik öğrenciler tarafından öğretmenlerinin yardımıyla PVC borular kullanılarak yapılan mama kapları yine çocuklar tarafından belirlenen noktalara yerleştirildi. Ardından öğretmenler tarafından her sınıfa belirli noktalardaki mama kaplarının sorumluluğu verildi. Çocuklar her gün öğretmenleri eşliğinde sokak hayvanlarının beslenmesi için oluşturulan ve sınıflarının sorumluluğunda bulunan mama kaplarını kontrol ederek, maması eksilen kapları dolduruyor.

Anaokulu sahibi Zeynep Hasdal Çolakoğlu, amaçlarının hem çocuklara hayvan sevgisini aşılamak hem de sokak hayvanlarının beslenmesine yardımcı olmak olduğunu belirtti. Çolakoğlu, “Hayvan sevgisi çocuğun dış dünyada ki diğer tüm canlılara saygı duymayı ve sevmeyi öğrenmelerine yardımcı oluyor. Şehir hayatında çocuklar son derece hayvan sevgisinden uzak bir ortamda büyüyor. Bizde öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla birlikte ’Mama Kabı Projesi’ başlattık. Mama kapları yapıp içlerini mamalar ile doldurduk. Bizim için önemli olan bu projeyi bir kere uygulamak değil, mama kaplarını devamlı doldurmak, hayvanlarımızı tok tutmaya çalışmak” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al