Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa Belediyesi kitaplaştırdığı çocuk hakları sözleşmesini dağıtacak

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, ‘ÇOCUK OLMAYA HAKKIM VAR’ BAŞLIĞIYLA KİTAPLAŞTIRILAN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (BM) ÇOCUK HAKLARI SÖZLEŞMESİ’Nİ BELEDİYE KREŞLERİ VE ETÜT MERKEZLERİNDEN ÇOCUKLAR, YAŞLI EVLERİNDEN DEDELER, BABAANNELER VE ANNEANNELER BİRLİKTE DAĞITACAK.

Muratpaşa Belediyesi kitaplaştırdığı çocuk hakları sözleşmesini dağıtacak
03 Mart 2018 - 14:50
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Çocuk olmaya hakkım var’ başlığıyla kitaplaştırılan Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni belediye kreşleri ve etüt merkezlerinden çocuklar, yaşlı evlerinden dedeler, babaanneler ve anneanneler birlikte dağıtacak.

Türkiye’de ‘Al Yazma’ başlığı altında kadın danışma ve dayanışma merkezleri, kadın emeğini değerlendirme ve eğitim çalışmaları, ‘Mor Makas’ gibi projelerle kadın mücadelesinin aktif bir bileşeni haline gelen Muratpaşa Belediyesi, çocuk hak ve özgürlükleri alanında da uzun soluklu bir çalışmanın ilk adımını Pazartesi atıyor.

Pazartesi saat 16.00’da Başkan Uysal, Kapalı Yol’da Türkiye dahil 142 ülkenin imzaladığı 20 Kasım 1989’da benimsenen ve 2 Eylül 1990 tarihinde yürürlüğe giren Birleşmiş Milletler (BM) Çocuk Hakları Sözleşmesi’ni dağıtacak. Başkan Uysal’a belediye kreşleri ve etüt merkezlerinden çocuklar ve yaşlı evlerinden dedeler, babaanne ve anneanneler eşlik edecek.

41 maddeden oluşan sözleşmeyi ‘Çocuk olmaya hakkım var’ başlığıyla kitaplaştıran Muratpaşa Belediyesi, kitabı ilk etapta bin adet bastırdı. Kitapçık için Başkan Uysal da kısa bir önsöz yazdı. “Merhaba arkadaşım” diyerek sözlerine başlayan Başkan Uysal, önsöze şunları yazdı:

“Seninle tanıştık mı, bilmiyorum. Adını bilmiyorum. Hatta yaşını da… Okuma – yazma bildiğini ise tahmin ediyorum. Bunun için haklarını okuyup öğrenebileceğin bu kitabı sana hazırladık. Kitabı okuduktan sonra bir çocuk olarak evrensel haklarını bilerek kendini daha iyi ifade edebilirsin. Hatta bence arkadaşlarına bile çocuk olarak haklarını anlatabilirsin. Sana “çocuk” diyorum, çünkü yaşın henüz on sekizin altındaysa zaten çocuksun. Hemen okumaya başla hadi… Ben seni daha fazla oyalamayayım.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -