Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Muratpaşa’da Çevre Festivali

MURATPAŞA BELEDİYESİ, ‘ÇEVRE FESTİVALİ’YLE TÜKETİM MERKEZLERİNE DÖNÜŞEN ŞEHİRLERDE ‘DOĞAL BİR YAŞAM MÜMKÜN MÜ?” SORUSUNUN CEVABI ARAYACAK.

Muratpaşa’da Çevre Festivali
18 Mart 2018 - 11:12
banner

Muratpaşa Belediyesi, ‘Çevre Festivali’yle tüketim merkezlerine dönüşen şehirlerde ‘Doğal bir yaşam mümkün mü?” sorusunun cevabı arayacak.

Muratpaşa Belediyesi, “Kentte, doğal hayat, ekolojik bir yaşam mümkün mü?” sorusuna cevaplar bulmak üzere bir etkinliği hayata geçiriyor. Aktiffelsefe Derneği ile işbirliğiyle düzenlenecek Muratpaşa Çevre Festivali 20 – 22 Nisan tarihleri arasında Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda yapılacak.

Festival, ilk yalında, ‘çevre bilincini artırmak, doğaya, çevreye, ekolojiye, hayvanlara, bitkilere ve dünyaya toplum olarak aklımızı ve kalbimizi açmak’ amacı ve ‘Bir nefes de sen ol’ sloganıyla düzenlenecek.

Doğal yaşam atölyeleri

Festivalde birbirinden farklı atölye çalışmalarıyla doğayla barışık bir yaşam oluşturmak için pratikler yapılacak. Sirke yapımı, soğuk kompost, geri dönüşüm, doğal ekmek yapımı, arıcılık, doğal yoğurt yapımı, kuş yuvası yapımı, kedi ve köpek evi yapımı, doğal temizlik malzemeleri yapımı, doğal parfüm yapımı, tohum topu, karbon ayakizi, perma kültür, doğal bitki ilaçları yapımı, izcilik, vejetaryen ve kurutulmuş gıdalar, slowfood gibi konularda atölyeler düzenlenecek.

Söyleşiler

Uzman konukların söyleşileriyle gıdadan ekolojiye, tarımdan tohuma, şehirde ekolojik yaşam gibi pek çok konunun tartışılacağı festivalde, Ali Arif Cangı, Bülent Şık, Hüseyin Çağlar İnce, Oya Uysal, Tuncay Neyişçi, Umut Dinçşahin, Yusuf Yavuz, Mimar And Akman, Belkıs Muca gibi isimlerle birlikte Sualtı Görüntü Yönetmeni Tahsin Ceylan, Magma Dergisi Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek’le Yeryüzü Derneği de ‘Ekoköy Deneyimi’yle festivalde olacak.

Festival ‘yaşanabilir çevre’ ortak paydasında hareket eden birçok sivil toplum örgütü ve yayınevini de biraraya getirecek. Festivalde tohum takasları, belgesel film gösterimleri, konserler, sergiler gibi birçok etkinlik de yer alacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co