Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Müzisyenlere duruş ve egzersiz eğitimi

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ VE ANTALYA DEVLET KONSERVATUVARI İŞBİRLİĞİ İLE MÜZİSYENLERİN KAS-İSKELET SİSTEMİ PROBLEMLERİ VE AĞRILARINA YÖNELİK DURUŞ VE EGZERSİZ EĞİTİM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ.

Müzisyenlere duruş ve egzersiz eğitimi
25 Mayıs 2018 - 13:10
banner

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Antalya Devlet Konservatuvarı işbirliği ile Müzisyenlerin kas-iskelet sistemi problemleri ve ağrılarına yönelik duruş ve egzersiz eğitim etkinliği düzenlendi.

Etkinlikte müzisyenlerin karşılaştığı kas-iskelet sistemi problemlerini tanımlayan Konservatuvar Müdürü Prof. Dr. Nihan Yağışan, performans sonrası ağrıların normal olmadığını vurgulayarak senfoni sanatçılarının yorgunluk, uyku, kas-iskelet problemleri ve performans ilişkisi üzerine yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Fizyoterapist Neriman Temel Aksu, profesyonel müzisyenlerde tespit edilen kas-iskelet sistemi problemleri ve ağrılarını araştırdıkları çalışmanın verilerini sunarak müzisyenlerin duruşundaki bozulmaya dikkat çekti.

Postür (duruş) eğitimi ve egzersizlerle müzisyen postüründe ağrıların oluşmaması için hizalanmanın önemine değinen Fizyoterapist Alime Büyük Gönen’in yaptırdığı egzersizlerle son bulan etkinliğe Antalya Devlet Senfoni müzisyenleri ve Antalya Devlet Konservatuvarı müzisyenleri büyük ilgi gösterdi. Müzisyenlerde yapılan bu çalışmanın omurga analizlerinin Amerika, Almanya ve Bakü’deki kongrelerde sunulacağı bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -