Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Nedir bu Backlink?

Nedir bu Backlink?
22 Temmuz 2019 - 12:55
banner

Web ile ucundan köşesinden azda olsa ilgilenen herkes backlink terimini duymuştur.

Büyüğünden küçüğüne internet sitelerinin özellikle e-ticaret sitelerinin internet üzerinden arama motorlarında (Google,yandex v.b) ürünleri ve içerikleri ile ilgili aramalarda bulunabilirliklerini arttırmak açısından büyük önem taşıyan backlink aslında bir sitenin başka bir siteye verdiği bağlantı yani referansda diyebiliriz.Eğer kaliteli bir siteden kendi siteniz için bir url bağlantı yani backlink (referans) alırsanız arama motorları kaliteli sitede sizin sitenize ait url i bulduğu için sizin sitenizinde değerli olduğu kanısına vararak sitenizin değerini yükselterek ve alınan backlink hangi kelime üzerinde alınmışsa o kelimede ve benzer kelimeler aramalarında yükselmenizi sağlamaktadır.Size backlink veren site size referans gibi bir şey olmuş oluyor!

Ve bu backlink seo firmaları,web masterlar ve site sahipleri gibi internet siteleri için hizmet verenler ve bazı site sahipleri için bir gelir kapısı olmuştur.

Aslında arama motorları için bu tür ücretli bağlantılar yani ücretli backlinkler yasak ve bunun farkına varıldığında arama motorları spam vb gibi cezalar uygulayabilmektedir.Ama yine de backlink furyası hızlı bir şekilde ilerlemekte backlink değeri artık kalmadı gibi saçma sapan makalaler görsenizde backlink hızını kesmeden halen etkisini göstermektedir.

Tabi böyle bir kazançlı sektörün birde karanlık yüzü var ki oda bu sektörde kazancı gören hackerler için gelir kapısı hacklink sektörü.

Hacker kaliteli siteleri tespit ederek bir şekilde o siteye sızmayı sağlayarak belirli kodlar ile aynı backlink gibi sadece gizli olarak link eklemektedir.Site sayfa kaynağını görüntülemeden linkleri göremezsiniz ve tespitide bu nedenle zor olmaktadır hatta bazı kodlar ile sayfa kaynağına baksanız bile göremezsiniz bu tür linkleri görmek için çeşitli eklentiler kullanılmaktadır.

Hatta bu sektörü öyle bir geliştirdiler ki tıpkı bir ürün satar gibi hackledikleri siteleri müşterilerine sundukları hacklink paneli yaptılar.Düşünün bir şampuan sitesinden ürünleri seçeriz ödeme yaparız ve ürün bizim olur tıpkı onun gibi bu paneller üzerinden siteleri görebiliyor seçebiliyor ve satın alıp müşterileri siteleri için linkleri kendileri ekleyebiliyor.

Yani bu backlink sektörü anlatıldığı gibi bitecek gibi görünmüyor iyi veya kötü taraflı birileri bu sektörden para kazanıyor ve kazanmaya devam edecek sanırım.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Dokuma Park’ta yaz eğlencesi
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Rotring 500 Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kütük Masa
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Eldiven Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Casual Ayakkabı Çeşitleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Avent Biberon
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Uzun Elbise Tercih Nedenleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologCaner Erdenizbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

Caner Erdenizbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co