Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Öğrenciler Bedenleriyle, “Önce Vatan” Yazdı

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ’NDE ÖĞRENCİLER, “VATAN SEVGİSİ” TEMALI ÇALIŞMA KAPSAMINDA OKUL BAHÇESİNDE, “ÖNCE VATAN” YAZILI KOREOGRAFİ OLUŞTURDU.

Öğrenciler Bedenleriyle, “Önce Vatan” Yazdı
13 Nisan 2018 - 9:28

Antalya’nın Korkuteli ilçesi’nde öğrenciler, “Vatan Sevgisi” temalı çalışma kapsamında okul bahçesinde, “Önce Vatan” yazılı koreografi oluşturdu.

Korkuteli Fikriye Ramazan Yalçın İmam Hatip Ortaokulu ve İlkokulu Öğrencileri, Okul bahçesinde okuldaki öğrencilerin katılımıyla hazırlanan koreografi için 2 gün çalışma yapıldı. Öğrenciler okul bahçesinde Türk Bayrağı altına, “Önce vatan” yazdı. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler büyük beğeni aldı.

Fikriye Ramazan Yalçın İmam Hatip Ortaokulu ve İlkokulu Öğrencileri, Devlet ve millet olarak bugün dünyada her cephede savaş veren ülkemiz ve özellikle başta Afrin’deki askerlerimiz ve bu vatan için canını veren tüm şehitlerimiz için bir araya gelerek birlik ve beraberlik içinde, “B?yr?kl?rı bayrak yapan, üstündeki kandır, Toprak, eğer uğrunda ölen varsa, vatandır”’ dediler.

Okul müdürü Murat Karakuş, “Peygamberimiz (SAV)’in “Vatan sevgisi imandan gelir” Yine şairimiz Necip Fazıl Kısakürek’in, “Denildi mi bir yerin adına Türk beldesi, gözüm al bayrak arar, kulağım ezan sesi” dediği gibi vatanımızdan ezan sesi ebediyen eksik olmasın inşallah. Vatan sevgisi hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar değerlidir. Bize düşen kalplerimizdeki sevgi ve bağlılıkla vatanımıza hak ettiği değeri verip her zaman, her durumda sahip çıkmak ve onu korumaktır. Bu da ancak çok çalışmakla ve gelecek nesilleri vatan, millet ve din sevgisi ile yetiştirip yoğurmakla olur. Bu bizim en büyük görevimizdir. Bu vesile ile vatanı için canını veren tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al