Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Öğrenciler Güneş Enerjisi Santrali’ni gezdi

TÜRKİYE’NİN YEREL YÖNETİMLER BAZINDA EN BÜYÜK KURULU GÜCÜNE SAHİP OLAN VE ALANYA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILARAK 2017 YILI TEMMUZ AYI İTİBARİYLE DEVREYE ALINAN, ALANYA BELEDİYESİ GÜNEŞ SANTRALLERİ (GES-1, GES-2 VE GES 3) MAHMUTLAR İLKOKULU 4. SINIF ÖĞRENCİLERİNİ AĞIRLADI.

Öğrenciler Güneş Enerjisi Santrali’ni gezdi
12 Ekim 2018 - 17:24

Alanya Belediyesi Güneş Santralleri (GES-1, GES-2 ve GES 3) Mahmutlar İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerini ağırladı.

Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrali, geleceğin genç beyinlerini ağırladı. GES sahasına yapılan teknik geziye, Mahmutlar İlkokulu’ndan 90 öğrenci ve sınıf öğretmenleri katılım sağladı. Alanya Belediyesi Güneş Enerjisi Santralleri GES – 1, GES – 2 ve GES – 3 alanlarını ziyaret eden Eko Team öğrencilerine, Elektrik ve Elektronik Mühendisi Ekrem Çetin tarafından yenilenebilir enerjinin ne olduğu, güneş enerjisinden nasıl elektrik üretildiği, elde edilen enerjinin ne şekilde şebekeye aktarıldığı konularında detaylı teknik eğitim verildi.

Öğrencilerle söyleşi gerçekleştirildi

Güneş Enerjisi Santralinin gezilmesinin ardından öğrencilerle yenilenebilir enerji kaynaklarının neler olduğu ve çevrenin korunmasına dair yürütülen çalışmalar kapsamında yenilenebilir enerjinin önemini vurgulayan bir söyleşi gerçekleştirildi.

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş tesiste bilinçlendirme çalışmalarına devam edeceklerini vurgulayarak, “Türkiye’nin yerel yönetimler bazında en büyük kurulu gücüne sahip olan tesisimizde ilerleyen zamanlarda çevreye duyarlı diğer öğrencileri de ağırlayacağız. Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanım alanlarını ve bu konudaki bilinç düzeyinin arttırılması amacıyla çevre projelerine ivme kazandıracağız” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr