Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Öğrencilere geri dönüşüm anlatıldı

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİ’NDE ÖĞRENCİLERE GERİ DÖNÜŞÜM EĞİTİMİ VERİLDİ

Öğrencilere geri dönüşüm anlatıldı
23 Kasım 2018 - 12:50

Antalya’nın Kumluca İlçesi’nde öğrencilere geri dönüşüm eğitimi verildi.

Kumluca’da okullarda ve öğrencilerin evlerindeki ambalaj atıklarını ayrıştırmasını sağlamak, çevreyi korumak, gelecek nesillere daha yaşanır bir çevre bırakmak amacıyla geri dönüşüm eğitimi verildi.

Ambalaj atıklarının kaynağında ayrıştırılarak geri döşümü ile ilgili olarak Sultan Alpaslan İlkokulunda öğrencilere yönelik olarak Kumluca Belediyesi ve Lisanslı Firma Erensan Geri dönüşüm tarafından bilgilendirme ve bilinçlendirme eğitimi verildi. Verilen bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısında, öğrencilere, ülke kaynaklarının ve çevrenin korunması için ambalaj atıklarının çöpe atılmaması, geri dönüşüme gitmesi konuları anlatıldı. Ayrıca öğrencilere verilen eğitimde hangi atıkların geri dönüşümü var, hangi atıkların yok bilgisi de verildi.

Öğrencilere, plastik, cam gibi atıkların ayrıştırılması yanında toplanılan 1 ton kağıt atık sayesinde 17 tane ağacın kesilmekten kurtulduğu da anımsatıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat