Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Ormana atılan tarihi geçmiş ürünlerin tüketildiği ihbarı jandarmayı alarma geçirdi

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE ORMANLIK ALANA ATILAN SON KULLANMA TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜNLERİN ÇOCUKLAR TARAFINDAN TÜKETİLDİĞİNİ TESPİT EDEN JANDARMA, İÇECEKLER KALDIRILINCAYA KADAR BAŞINDA BEKLEDİ. JANDARMA FATURALARDAN YOLA ÇIKARAK ÇÖPLERİ ORMANLIK ALANA ATANLARI BULMAYA ÇALIŞIYOR.

Ormana atılan tarihi geçmiş ürünlerin tüketildiği ihbarı jandarmayı alarma geçirdi
27 Kasım 2018 - 13:14

Antalya’nın Manavgat ilçesinde ormanlık alana atılan son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin çocuklar tarafından tüketildiğini tespit eden jandarma, içecekler kaldırılıncaya kadar başında bekledi. Jandarma faturalardan yola çıkarak çöpleri ormanlık alana atanları bulmaya çalışıyor.

Manavgat ilçesinde Sarılar Mahallesi Kır mevkiinde ormanlık alana atılan yüzlerce koli son kullanma tarihi geçmiş içeceğin, mahallenin çocukları ve bazı vatandaşlar tarafından içilmesi endişeye sebep oldu. Traktör römorklarında getirilerek atıldığı öğrenilen meyve suyu, enerji içeceği, maden suyu ve alkollü içecekler çevre sorununun yanında insan sağlığını da tehdit eder duruma geldi.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, meyve sularının çocuklar tarafından tüketildiğini belirleyerek belediye zabıta ekiplerini bilgilendirdi. İçeceklerin özellikle çocuklar için büyük tehlike arz etmesi nedeniyle kaldırılması konusunda ısrarlı davranan jandarma ekipleri, hava kararmasına rağmen iş makinelerinin içecekleri kamyonlara yükleyip imha için götürünceye kadar olay yerinden ayrılmadı. Diğer taraftan içeceklerin bırakıldığı yerde çuval içerisinde çok sayıda kesilmiş kaz kafası, derisi ve iç organlarının bulunması da dikkat çekti.

Faturalardan yola çıkılıp firmalara ulaşılıyor

Jandarma ve zabıta ekipleri içecekler arasında bulduğu fatura ve diğer belgelerden yola çıkarak içeceklerin ait olduğu firmayı bulurken, firma yetkilileri depoyu başka bir firmaya kiraladıklarını, içeceklerini buraya kendilerinin bırakmadığını dile getirdi. Zabıta ekipleri tarafından atıklarla ilgili yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - nakliyat -instagram takipçi satın al