Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Otel Havlularında GSM terimi ne anlama gelmektedir?

Otel Havlularında GSM terimi ne anlama gelmektedir?
08 Ekim 2020 - 10:40

Otel Havlularında GSM terimi ne anlama gelmektedir?

Bu bilgi oldukça teknik bir bilgidir ancak her müşterinin bilmesi gereken bize göre önemli bir detaydır. Gerek pamuklu gerekse bambu havlularda kullanılan bu terim kumaş için kullanılan “metrekare başına gram” gr/m2 manasında kullanılmaktadır. Bir havlunun kalitesi size hissettirdiği his ve havlunun kalitesi ile dogru orantılıdır. Pamuklu havluların GSM değeri 300-900 aralığındadır ve eğer bir havlu ağır ise bilmelisiniz ki GSM değeri oldukça yüksektir. Bu tip havlular daha ağır, daha yumuşacık ve en önemlisi daha emici olur.

Lüks otel ve SPA merkezleri GSM derecesi oldukça yüksek pamuklu havluları kullanmayı tercih ederler. Bu havluları elinize aldığınız zaman son derece ağır, kabarık ve yumuşacık bir deneyim yaşamanız içten bile değildir. Gsm değeri yüksek havlular maliyet bakımından oldukça pahalıdır. Ancak size hissettirdiği his tamamen rahatlık olacaktır. Bu tip havlular uzun süre dayanıklı ve süper emici bir detaya sahiptir. Gsm değeri düşük havlular son derece hafiftir deyim yerinde ise tahta gibidirler. Uzun yıllar dayanmazlar.

Oteller misafirlerinin rahatı için son derece lüks ,dayanıklı ,emici ve yumuşacık havluları tercih ederler.

KUMAŞ: Kaliteli bir havluda GSM değerinin önemini anlattık ve sizler kumaşın özellikleri hakkında bilgi edinmek isteyebileceğinizi düşünerek ne tip kumaş kullanıldığını anlatmak istedik. Otel içerisinde ve dışarısında süper emici özelliğinden dolayı pamuk en çok tercih edilen tür olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bambu, mikrofiber ve polyester gibi malzemelerde dikkat çekici olarak karşımıza çıkmaktadır. Günlük kullanım için pamuk kalitesi orta düzeyde pamuklu malzeme tercih edilirken daha lüks havlular için yüksek kalite pamuklar kullanılarak harika havlular üretilmektedir.

Genel manada SPA merkezleri ve lüks otel banyolarında muhteşem rahat, süper emici havlular kabarık görünümlü ve yüksek GSM sayısı il dikkat çeken Mısır pamuğundan yapılır. Türk pamuğu Mısır pamuğuna nispeten daha hafiftir. Ancak hafif olmasına rağmen nemi emme kalitesi oldukça yüksektir ve kullanımı tüm dünyada oldukça yaygındır.

EMİCİLİK VE KURUMA SÜRESİNİN ÖNEMİ: Aslına bakarsanız bir havlunun emicilik özelliğini belirleyen bir çok parametre bulunur. Bunlar malzemenin üretim süresi, dokumada ilmek sayıları(ne kadar sık dokunduğu gibi) vs. şeklinde sıralanabilir. Emicilik özelliği bir havlunun kalitesini belirleyen en önemli nokta gibi görünse de tek metrik değildir. Sizin için kuruma süresi daha önemli ise o zaman rafta bulunan en ince havluyu almak isteyebilirsiniz. Çok kaliteli havlu nemi emmekten daha fazlasını yaparlar. Havlunun dokumasında yer alan lif halkaları sizin üstünüzdeki suyu en kısa sürede tamamen çekmek adına üstüne düşen görevi layıkı ile yaparlar. Emicilik özellikle söz konusu havlu ise elbette önemlidir ancak satın alma noktasında her şeyden daha önce gelmez. Bir havlunun dokumadaki ilmek sayısına bakmak havlunun performansı hakkında sizi doğru yönlendirecek önemli bir kriterdir.

YIKAMA İPUÇLARI: Havlularınızın daha uzun süreler dayanması ve yumuşaklığını koruması ve temizliğini devam ettirmesi noktasında en önemli konu yıkamadır. Yıkama noktasında yüksek PH derecesine sahip ticari deterjanlar yerine son derece ucuz deterjanlar kullanmak havluların ömrünü uzatır ve kalitesini uzun yıllar aynı düzeyde korur. Aynı zamanda yıkama rutininin oluşturulması mühim bir konu.

MAKİNEYE YÜKLEME KAPASİTESİ: Siz siz olun makineye kapasitesinin ne fazlasını ne de azını doldurun. Çamaşır makinelerinde mekanik bir hareket söz konusudur. Eğer makineye kapasitesinin üstünde yük yüklerseniz mekanik hareket için yeterli alana sahip olmadıkları için deterjanı eşit dağıtmaz. Eğer kapasitenin altında çamaşır atarsanız bu defa da makineniz çok fazla mekanik hareket sağlar ve havlunuzda bulunan elyaflar daha hızlı şekilde parçalanır. Havlularınızın ömrünü uzatmak istiyorsanız hedefiniz doldurma kapasitesinin yüzde 80 ‘i olmalıdır.

MAKİNENİZİN AYARLARI: Muhtemelen çok fazla üstünde durmadığınız bir konu olduğunu düşünmekteyiz ancak ne varki son derece önemli bir konu çamaşır makinenizin ayarlarıdır. Havlularınızı uzun süreli yıpranmaya karşı koruyan en önemli konu hangi programın havlunuza uygun olacağıdır. Hem temiz  hem de aşınmalara karşı korunan bir havlu istiyorsanız program ayarınızı son derece bilinçli şekilde tercih etmelisiniz. Kısa bir program tercih ederseniz temiz bir sonuç çıkmayabilir ,uzun bir program tercih ettiğiniz zaman ise maalesef havlunuz yıpranabilir.

SUYUN SICAKLIK AYARI: Havlunuzu ne sıcak ne de soğuk suda yıkayın .Yıkama suyunuz ılık olmalıdır. Sıcak su havlunuza yüksek ısı nedeniyle zarar verirken, soğuk su ise havlunuzda biriken bakterileri öldürmez bu nedenle kesinlikle ılık su tercih nedeniniz olmalıdır.

HAVLU ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Otel denince aklımıza gelen ilk şey beyaz kabarık havlulardır. Onlar bize lüksü, rahatlığı ve yumuşaklık hissini verirler. Havlunun beyaz tercih edilmesinin nedeni ise beyaz havlu bizlere ister otel ve SPA merkezinde isterse günlük yaşamda temizlik hissini vermesidir. Havluların bir çok rengi olsa da en çok tercih edilen renk beyazdır ve kendinizi bu tercihi yapmaktan alıkoyamazsınız. Aynı zamanda beyazın bizlerde yaratığı sofistik bir havası vardır.

OTEL HAVLULARINIZI TOPTAN ŞEKİLDE Mİ ALMAK İSTİYORSUNUZ? DOĞRU ADRESTESİNİZ.

Siz belki bir otel sahibi veya işletmecisiniz. Ve otelinizi yumuşacık havlular ile donatmak istiyorsunuz. Sizleri lüks bir biçimde kurulayacak ve etkisinden kurtulamayacağınız havlu serisine sahip olduğumuzu bilmenizi isteriz. Sizin ihtiyaçlarınıza doğrudan cevap verecek kalitede olan kapsamlı ürün serimize göz atınız. Asies International olarak toptan otel havlusu ve toptan otel tekstilinde siz değerli müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmemiz için lütfen sitemizi ziyaret ediniz. Sizin memnun olmanız bizler için çok değerli.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al