Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Patileri kesilen köpeği öldüreni ihbar edene para ödülü

ANTALYA’DA ÇOCUK PARKINDA ÖNCEKİ GÜN BİR KÖPEĞE AİT KESİLMİŞ PATİLER BULUNMUŞTU. ANTALYA PATİ KORUMA DERNEĞİ VE YEREL HAYVAN KORUMA GÖNÜLLÜLERİ ÜYELERİ, PARKA GELEREK OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ.

Patileri kesilen köpeği öldüreni ihbar edene para ödülü
19 Kasım 2018 - 16:16

Antalya’da çocuk parkında bir köpeğe ait kesilmiş patilerin bulunmasının ardından Pati Koruma Derneği, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen kişiyi ihbar edene para ödülü vereceğini açıkladı.

Kepez ilçesi Yenidoğan Mahallesi 3110. Sokak’ta 5 yaşındaki oğlu ile çocuk parkına gelen Ceren Köse, bir köpeğe ait kesilmiş pati ve bacaklar bularak, kaydırakların tümünde de kan olduğunu görmüştü. Olayın duyulmasının ardından çocuk parkına gelen Antalya Pati Koruma Derneği ve Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri üyeleri, olaya tepki gösterdi. Parkta araştırma yapan dernek üyeleri, etrafta köpeğe ait deliller aradı. Grup adına açıklama yapan Dernek Başkanı Ebru Alişarlı, yaşanan olayın canice olduğuna dikkat çekerek, “Ölümün bile adabı var. Bu hayvan parça parça can çekiştirilerek öldürülmüş. Bu mahallede bir katil yaşıyor” dedi.

Mahalleliyi çocuklarını parka tek başına yollamamaları konusunda uyarmak için geldiklerini söyleyen Alişarlı, olayı gerçekleştirdiği iddia edilen kimliği belirsiz şahsın ihbarı için dernek olarak para ödülü koyduklarını açıkladı. Alişarlı, “Masum bir hayvana zarar veren bir insan, ondan sonraki denemesini bir insan üzerinde yapıyor. Bu kanıtlanmış bir olay. Bu katille bir arada yaşamalarını istemiyoruz. Bu şahsı ihbar eden yok. İhbar edene de dernek olarak para ödülü vereceğiz. Bir tek kişi olayı ne görmüş ne duymuş. Böyle bir şey olamaz. Patiler başka tarafta, kan gölü olmuş bir park var ortada ve bunu kimsenin duymadığına inanmıyorum. İnşallah bundan sonrası için böyle bir olay yaşanmaz. Antalya için büyük bir ayıptır. Bu kadar hayvanseverin yoğun olduğu bölgede bir köpeğin katledilmesi gerçekten çok acı ve çok üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Öte yandan bölgede polis tarafından araştırılma başlatıldı. Ekipler, köpeğe ait deliller üzerinden kimliği belirsiz kişiyi bulmak için çalışma başlattı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al