Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Pazar filesi hareketi Güzeloba’dan başladı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, DOĞADA YOK OLMASI 400 YIL SÜREN POŞETLERE KARŞI BAŞLATILAN ‘PAZAR FİLESİ’ HAREKETİNİ GÜZELOBA KAPALI PAZARI’NDA BAŞLATTI.

Pazar filesi hareketi Güzeloba’dan başladı
24 Mart 2018 - 10:18
banner

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, doğada yok olması 400 yıl süren poşetlere karşı başlatılan ‘pazar filesi’ hareketini Güzeloba Kapalı Pazarı’nda başlattı.

Muratpaşa Belediyesi, sürekli yeniden üretilen ve doğada yok olması 400 yıl süren poşetler yerine file kullanımının teşvik amacıyla ücretsiz ‘pazar filesi’ dağıtımına başladı. İlk fileler Belediye Başkanı Ümit Uysal, Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci ve Antalya Semt Pazarcıları Oda Başkanı İsmail Öz’ün de katılımıyla Güzeloba Kapalı Pazarı’nda dağıtıldı.

Başkan Uysal, pazar filesinin doğayı kirleten poşet karşısında çevreci bir alternatif olduğunu belirterek, “Hayatımızda yapacağımız bu tip küçük değişiklikler aslında doğayla uyumlu bir yaşamın da kilidini açıyor” dedi.

İlk etapta 4 bin filenin pazar yerlerinde dağıtılacağını belirten Başkan Uysal, pazar filesinin nostaljik bir yanın da bulunduğunu kaydetti. Başkan Uysal, “Pazarlar, meyvenin ve sebzenin en tazesine, en kalitelisine ulaşıldığı yerler olmanın dışında kent kimliğinin ayrılmaz parçasıdır. Kamusal bir mekandır. Pazar yerleri, sadece maddi ilişkinin, bir şeyler satın alıp para vermenin çok daha dışında selamlaşmanın, hal hatır sormanın hala devam ettiği yerlerdir. Biz Muratpaşa Belediyesi olarak bu yanıyla da pazarlarımızı önemsiyoruz.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co