Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Perkotek Parmak İzi

Perkotek Parmak İzi
03 Ocak 2022 - 12:33

Parmak İzi Okuma Sistemleri

Günümüzde geçiş, takip ya da devamsızlık sistemleri için kullanılan en yaygın uygulama parmak izi okuyucu uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde güvenliği sağlamak, düzeni oturtmak ve takip ya da geçiş işlemleri gerçekleştirmek mümkündür. Her insanın parmak izinin birbirinden farklı olduğu düşünüldüğünde bu sistemleri kurmak zor bir hal alabilmektedir. Bu nedenle kişi ya da kurumların güvenilir markaların sistemlerini kullanmaları büyük önem taşımaktadır. En iyi ve en fonksiyonel şekilde kurulan parmak izi okuma sistemleri kişi ya da kurumlara en iyi hizmeti verecek ve herhangi bir sorunun oluşmasını da engelleyecektir.

Parmak izi okuyucu sistemlerin dahili hafızası bulunmaktadır. Bu sistemlerde seri port çıkışları ve Ethernet çıkışları yer almaktadır. Bunun yanı sıra cihazlar çözünürlüğü geniş olan prizmalara ve parmak izi okuma aralıklarına da sahiptir. Kişilerin parmak izleri sisteme prizmalar ile kayıt edilmektedir. Bu şekilde parmak izi sisteme kayıtlı olan kişiler prizmaya parmak izlerini okutturdukları takdirde saniyeler içerisinde giriş sağlanmaktadır. Çıkış işlemlerinde de aynı şekilde kişilerin parmak izlerini cihazda bulunan prizmaya okutması gerekecektir. Parmak izi okuma uygulaması özellikle şirketler için oldukça avantajlıdır. Bu sistemlerde ortalama olarak 1000-3000 parmak izinin kaydı tutulabilmektedir. Bu durumda sistem her çalışan için güvenli bir giriş çıkış ve devam kontrolü imkânı sağlanmaktadır. Cihaza kayıt edilmiş olan bilgiler işlemci tarafından koruma altında tutulmaktadır. Bunun yanı sıra elektrik kesilse bile parmak izi okuyucu sistemlerin kullanılması mümkündür. Oldukça kullanışlı ve dayanıklı olan bu parmak izi okuyucu sistemler hem kişiler için hem de kurumlar için büyük avantaj sağlamaktadır. Sizler de parmak izi okuma sistemi ile istediğiniz kapalı alan için güvenlik önlemleri oluşturabilir ve içinizi kolayca rahatlatabilirsiniz.

Parmak İzi Okuma

Parmak izi okuyucular sahip olduğu başarı oranıyla çok sayıda kişi ve kurum tarafından ilgi görmeye başladı. Çok sayıda farklı alanda kullanıldığı için çeşitli teknik özelliklere sahip olan cihazlar da firmalar tarafından üretim yapılıyor. Kullanılacak olduğu yere göre farklı model seçme imkânı bulunuyor. Böylece ortamın güvenliği ve geçişlerin kontrolü maksimum düzeyde sağlanmış oluyor. Parmak izi okuma sistemleri suçla mücadele, iş yerleri ve takip gerektiren her alanda kolayca kullanılabilme özelliğine sahip.

Cihazlarda en çok dikkat edilmesi gereken özelliklerden birisi DPI olmaktadır. Sistemin sahip olduğu çözünürlük ne kadar fazla olursa, parmak izini karıştırma riski de o kadar azalır. Böylece ortama kişilerin izinsiz girmesi gibi sorunlar da tamamen engellenmiş olur. Eğer çözünürlük düşükse cihaz parmak izini karıştırabilir. Bu durum istenmeyen sonuçların ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Parmak izi okuma sistemi içerisinde bulunan algoritma da oldukça önemlidir. Yani tanımlanan parmak izinin sisteme kodlarla beraber hızlı biçimde kayıt olması ve bu şekilde kullanılması gerekir. Bu sayede sistemde kayıtlı olan diğer parmak izleriyle karşılaştırma yapma olanağı da ortaya çıkacaktır.

Sistem bilgisayarlara bütünleşmiş şekilde çalışma gösterir. Bir kişinin 10 parmağını da tanıyabilir olması, tanımlanacak olan parmak izi kapasitesinin geniş çaplı olması ve uzaktan destek sağlanabilmesi parmak izi okuyucuların diğer önemli özellikleri arasında yerini alır. Eğer sistem uzaktan kontrol edilirse bir takım engeller ve izinler de kolayca oluşturulabilir. Bunun için cihaz üzerinde işlem yapmaya gerek kalmaz. Parmak izli kapı kilidi okuma sistemlerinde fiyat ve kalite dengesi son derece önemlidir. Genel olarak bu özellikler göz önüne alınarak cihazlara fiyat verilir. En çok da sahip olduğu yüksek çözünürlük cihazın fiyatını etkileyen hususların başında gelir.

Kartlı Geçiş Sistemi İçin Tercihinizi Bizden Yana Kullanın

Bu yazımızda sizlere gündelik hayatımızın hemen hemen her yerinde karşılaşacağımız kartlı geçiş sistemi ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Özellikle çok sayıda personel çalıştıran fabrika ve işletme sahiplerinin takip edebilecekleri bir metot ile tanışmaları için bu sistemlerin tercih edildikleri bilinmektedir. Bunlar bir kapı için uygulanacağı gibi, bir turnike içinde kullanılabilmektedir.

Sosyal yaşamda özellikle otopark alanlarına giriş için bu yönde bir çalışma yapıldığı da bilinen etkenler arasındadır. Eğer sizlerin de bu konuda bir ihtiyacınız varsa ve hemen gidermek istiyorsanız, tek yapmanız gereken şey beklentilerinizi bizimle gidermek olacaktır. Biz, çok uzun senelerden beri bu alanda birbirinden farklı modelleri sizlere sunmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Türkiye’ nin neresinde olursanız olun şifreli kapı kilidi için yapmanız gereken şey sitemiz vasıtası ile gerekli bilgileri almak olacaktır. Bu yöntem ile sizlerde her zaman raporlama ve veri alma işlemini başarı ile gerçekleştireceksiniz. Dilediğiniz her an sizlere tahmin ettiğinizden çok daha düşük bütçeler ile bu alımlarınızı gerçekleştirmenizi sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü da dile getirelim. Aklınıza takılan her konu hakkında bizimle temas kurabilir ve böylece merak ettiğiniz soruların yanıtlarını da alabilirsiniz. Ekonomik açıdan bütçenizi sarsmayan ve sizi rahatlatan bedeller ödemenizin de ne denli mümkün olduğunu böylece fark edebilirsiniz. Bizi seçin sizde güvenilir adımları atmayı hemen başarın.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al