Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Pırlantacının sır ölümünde İsrail Mafyası iddiası

ANTALYA’DA 800 BİN DOLAR ALACAĞINI TAHSİL EDEMEDİĞİ GEREKÇESİYLE İNTİHAR ETTİĞİ DÜŞÜNÜLEN PIRLANTACININ CANSIZ BEDENİ, FALEZLERİN UÇ KISMINDA BULUNDU. YAPILAN İNCELEMEDE BİR BARDAK İÇERİSİNDE HENÜZ İÇERİSİNDE NE OLDUĞU BELİRLENEMEYEN BİR SIVI TESPİT EDİLİRKEN, ŞAHSIN CEBİNDEN DE 2 SAYFALIK MEKTUP ÇIKTI. PIRLANTACININ YAKINLARI İSE İNTİHARA İNANAMADIKLARINI VE CİNAYETTEN ŞÜPHELENDİKLERİNİ BELİRTEREK, “KAÇ DEFA BATTI, HER DEFASINDA CEKETİNİ ALIP ÇIKTI. DAHA SONRA YENİDEN TOPARLADI. İSRAİL MAFYASINDAN ŞÜPHELENİYORUZ” DEDİLER.

Pırlantacının sır ölümünde İsrail Mafyası iddiası
19 Ekim 2018 - 12:32

Antalya’da 800 bin dolar alacağını tahsil edemediği gerekçesiyle intihar ettiği düşünülen pırlantacının cansız bedeni, falezlerin uç kısmında bulundu. Yapılan incelemede bir bardak içerisinde henüz içerisinde ne olduğu belirlenemeyen bir sıvı tespit edilirken, şahsın cebinden de 2 sayfalık mektup çıktı. Pırlantacının yakınları ise intihara inanamadıklarını ve cinayetten şüphelendiklerini belirterek, “Kaç defa battı, her defasında ceketini alıp çıktı. Daha sonra yeniden toparladı. İsrail mafyasından şüpheleniyoruz” dediler.

Olay, dün akşam saat 17.30 sularında Fener Mahallesi’nde bulunan falezlerde meydana geldi. Falezlerin kenarında bulunan parkta gezintiye çıkan bir vatandaş, kayalıkların uç kısmında bir şahsın yüzüstü bir şekilde hareketsiz olarak yattığını fark etti. Vatandaşın 112’ye haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahale ettiği şahsın hayatını kaybettiği belirlendi.

Cebinden 2 sayfalık mektup çıktı

Olay yerine gelen Antalya Emniyetine bağlı ekiplerin incelemesi sonucu şahsın isminin Mehmet Nalbant (60) olduğu belirlendi. Şahsın üzerinden ayrıca 2 sayfalık bir de mektup çıktı. Mektupta, Mehmet Nalbant’ın pırlanta işi yaptığı ve piyasaya borçları olduğu ancak 800 bin dolar alacağı olmasına rağmen alacaklarını tahsil edemediği ve bu yüzden intihar ettiğini söylediği öğrenildi.

“Her şey telefonumun whatsapp yazışmalarında var”

“Ailem ve arkadaşlarım sizden çok özür diliyorum” diye başladığı mektupta Nalbant’ın ayrıca, 100 dönümlük arazisi olduğunu belirterek, “Pırlanta toptancısının İsrail Mafyasında, yurt dışında güçlü kontakları var. Tehditle arazilerim elimden alındı. Bugün arazilerin değeri 8-9 milyon civarında. Borcumun 3 katı da alacağım var. Telefonda, whatsapp yazışmalarımda her şey var” dediği ileri sürüldü.

Cinayet şüphesi üzerinde de duran polis, mektup ve bardaktaki sıvıyı incelemek üzere çalışma başlattı. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından, Nalbant’ın cansız bedeni, kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere Antalya Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

“İsrail mafyasından şüpheleniyoruz”

Bugün morga gelen aile yakınlarının ise son derece üzüntülü olduğu gözlendi. Yakınları, olayın intihar olduğuna inanmadıklarını söylerken, Mehmet Nalbant’ın 15 yaşından bu yana ticaretle uğraştığını belirttiler. Cenazeyi almaya gelen yeğenleri cinayetten şüphelendiklerini öne sürerek, “Defalarca ticarette batmış ve çıkmış birisi. Buna rağmen intihar etmedi. Kaç defa battı, her defasında ceketini alıp çıktı. Daha sonra yeniden toparladı. İsrail mafyasından şüpheleniyoruz” dediler.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat