Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Programlanabilir Oda Termostatı Nedir?

Programlanabilir Oda Termostatı Nedir?
05 Ağustos 2018 - 13:45
banner

Programlanabilir Oda Termostatı Nedir?

Programlanabilir oda termostatı hem programlayıcı hem de oda termostatıdır. Bir programcı olarak, kişinin kendi yaşam tarzına uygun açık ve kapalı zaman dönemlerini ayarlamaya olanak tanır. Oda termostatı, hava sıcaklığını algılayarak çalışır, hava sıcaklığı termostat ayarının altına düşerse bu ayardan sonra kapanacak sıcaklığa ulaşıldığı anlamına gelir. Böylece programlanabilir oda termostatı, istenilen zamanları seçmeyi sağlar. Bu Danfoss kullanım kılavuzu programlanabilir oda termostatının ne gibi özelliklere sahip olduğunu içerir.

Programlanabilir Oda Termostatının Faydaları

Programlanabilir termostat günün farklı saatlerinde özel ihtiyaçları karşılamak için zamanı geniş kullanmaya yardımcı olur. Programlanabilir oda termostatını daha yüksek bir ayarda kullanmak odanın daha çok ve hızlı ısınması anlamına gelmez. Odanın ne kadar çok ve hızlı ısınması, odanın boyutuna göre değişir. Örneğin, kazan ve radyatörlerin boyutu birinci etkendir. Oda termostatını daha düşük sıcaklıkta tutmak ortam ısısının korunmasını ve enerji tasarrufu sağlar.

Programlanabilir Oda Termostatı Nasıl Kullanılır?

Programlanabilir oda termostatını ayarlamanın ve kullanmanın yolu en düşük seviyeye ulaşmaktır. Sahip olunan farklı zamanlarda rahat olunduğu düşünülen sıcaklık ayarları seçildikten sonra işini yapması için oda termostatı kendi haline bırakılır. Bunu yapmanın en iyi yolu düşük sıcaklıklar ilk olarak 18 ° C’ye, daha sonra da her gün bir derece yukarı arttırılmalıdır. Bu sayede istenilen sıcaklığa çok rahat erişilir. Bunu uyguladıktan sonra termostatı sürekli ayarlaya gerek kalmayacak. Bu ayarların üzerindeki herhangi bir ayar, enerjiyi boşa harcar ve kullanıcıya daha pahalıya mal olur.

Isıtma sistemi radyatörlü bir kazan ise, genellikle sadece bir tane programlanabilir oda termostatı tüm evi kontrol etmek için yeterli olacaktır. Fakat termostatik radyatör vanaları kullanılarak bireysel odalarda farklı sıcaklıklara sahip olunabilir. Termostatik radyatör vanası yoksa uygun bir sıcaklık seçilir. Bu sıcaklık kullanım için makul olacaktır. Termostatik radyatör vana mevcut ise evin her yeri soğuk olsa bile istenilen oda aşırı bir şekilde ısıtılabilir. Termostattaki saat her zaman doğru olmalıdır. Yaz saati ya da kış saati uygulamalarında saatin ayarı kontrol edilmelidir. Aksi halde oda termostatının ayarlanmasında problemler yaşanabilir. İstenilen saatte, istenilen sıcaklık ayarlanamaz. Danfoss Kullanım Kılavuzu hakkında daha fazla bilgi almak için Miks Endüstri ziyaret edebilirsiniz.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co