Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Şakaklara (Yanlara) Saç Ekimi Hakkında Herşey

Şakaklara (Yanlara) Saç Ekimi Hakkında Herşey
06 Mayıs 2019 - 7:15

Merhabalar diyerek önemli bir konu hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Saç ekimi hakkında tüm detayları en doğru bilgilerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Bugünkü konumuz şakaklara saç ekimi hakkında olacaktır. Bu yöntem bölgesel saç nakli işlemine girmektedir. Bu bölge tam neresi diye soranlar için söyleyelim erkeklerin saçların ön kısmının yanları diye tabir edilen nokta şakaklardır. Şakak saç ekimi en fazla tercih edilen bölgesel işlemlerin başında gelir,çünkü birçok kişide (bayan erkek dahil buna ) saçsızlık problemi olmasa da bu bölge seyrek ya da hiç saç yoktur. Hatta bazı kişilerde doğuştan şakak kısımları açık olur,yani hiç saç olmaz. Bu nedenlerden dolayı da bu bölgede seyreklik giderilerek sık bir görünüm elde edilmeye çalışılır. Genellikle bu bölge için yapılan işlemler saç sıklaştırmaya girmektedir. Bu konu hakkındaki diğer detaylara hep beraber bakalım.

Şakak Bölgesi Tam Olarak Neresidir?

Elmacık kemiğinin üst bölgesi ile kulak arasında olan alana verile isimdir. Kaba tabirle birçok kişide saçların ön bölgesininde saçların olduğunu yani hafif yan kısımlarda açıklık olduğunu fark ettiğiniz kısımdır. Tam karşıdan bakıldığında kulakların hafif çaprak kısmında kalan üst bölgedir. Bu yazının yukarısında olan çizilmiş bölge diyerek de net bir şekilde anlatmış olalım.

Şakaklara Saç Ekimi Nasıl Bir Şeydir?

Bölgesel(kısmi) ekim diye tabir edilen bir operasyondur. Kafanın hiçbir bölgesinde açıklık yok sadece şakak(yan) bölgede açıklık olan bu bölgeye Fue yöntemiyle yapılan saç nakli işlemidir. Diğer ekimlere göre daha doğal bir görünüm verir, kaliteli yapıldığında ayırt edilme ihtimali sıfıra yakındır. Kafanın tamamında yapılan saç ekimine göre bilinme ihtimali gerçekten çok düşüktür. Fue işleminde saçın ense bölgesinden alınarak bu bölgeye nakil işlemi gerçekleştirilerek sıklık sağlanmaktadır. Alan dar olduğu için greft ihtiyacı daha az olmaktadır ve de başarı bu bölgede çok yüksektir.

Sadece Şakak Bölgesine Saç Ekimi Yaptırmak Doğru Mudur?

Birçok kişinin kafasında olan sorulan başında gelmektedir. Bu soru doğru bir sorudur. Saçlarınızın genelinde sorun yok ve sadece bu bölgede ise ve saçlarınızda herhangi bir dökülme olmuyorsa bu alana gerçekleştirdiğiniz saç nakli işlemi doğrudur. Yalnız saçlarınızda dökülme var ama şakak bölgenizde açık sadece bu bölgeye ekim yaptırmak ileride siz kötü bir görünüme maruz bırakabilir. Çünkü diğer bölgelerde olan saçlarda döküldükten sonra orada kötü bir görünüm oluşturacaktır. Bunun için doğru zamanda işlem yapılmalıdır ve de sadece bu bölgede saç sorunu olduğundan emin olunmalıdır. Yoksa sadece şakak bölgesine yapılan saç nakil(ekim) işlemi son derece doğrudur ve sonucu da çok başarılıdır.

Şakak Bölgesinde Saçlar Neden Önemlidir?

Bu bölgedeki saçlar yüz görünümüne ve ifadeyi çok etkilediğinden dolayı boş görünümü çok eksi bir durum oluşturmaktadır. Aslında dar bir alanda olsa ve diğer bölgelerde çok sık saçlarda olsa bu noktalar belirgin şekilde göze batar, bundan dolayı da olumsuz etkiler çıkar. Hatta birçok kişiyi en az beş yaş yaşlı gösterir. işte bu bölgelerin saçlandırılmasıyla beraber en az 5 yaş genç görünümünüz olacak ve ayrıca çok farklı yüz görünümüne kavuşmuş olacaksınız. Basit ama etkili işlemlerin başında gelmektedir. Açıklık az olduğu için başarısızlık durumu yok denecek kadar azdır.

Kadınlarda(Bayanlarda) Şakaklara Ekim Yaptırabilir Mi?

Bayanlarda bu durum erkeklere göre çok daha az yaşanır. Yaşlanmanın etkisiyle ya da kadınlarda erkek tipi saç dökülmesi olursa görülebilir. Bu bölgede sorun yaşayan kadınlar aynı erkekler gibi bu operasyonu yaptırabilir ve herhangi bir sakınca olmaz. Yani cinsiyet ayrımı yoktur, cinsiyet bağlı değişiklik söz konu değildir. Hatta bayanlar bu işlemi tıraşsız saç ekimi ile yaptırması daha iyi olacaktır.

Adım Adım Şakaklara Saç Ekimi İşlemi

Bu işlemin nasıl yapıldığını merak edenler için adım adım anlatalım. Nasıl yapıldığını öğrendikten sonra kafanızda daha net belli olacaktır ve sizin neler beklediğini öğrenmiş olacaksınız. En iyi yöntem Fue tekniğidir, bundan dolayı da Fue yöntemiyle yapılan işlemin ayrıntıları;

1.Adım: İlk olarak hemen kan tahlili yapılırsınız ve hasta onay sözleşmesini doldurur, imzalarsınız

2.Adım: ilk adım bittikten sonra ise saç çizgisi ve şakağın tam olarak nerelere ekim yapılacağı belirlenir.

3.Adım: Tüm saçlar 3 numara olacak şekilde tıraş edilir. Tıraşsız ekim yapılacaklar için ise donör bölgesi tıraş edilir.

4.Adım: Operasyona geçilir, bölgesel uyuşturma (anestezi) ile donör alanı uyuşturulur. Uyuşma tam olarak sağlanır.

5.Adım: Ekim yapılacak bölge için donör alanında saç greftleri(kökleri) tek tek çıkartılır.

6.Adım:Alım işlemi bittikten sonra saç greftlerini yerleştirme işlemine geçilir. Bunun iyi şakaklara lokal anestezi yapılır ve uyuşturulur.

7.Adım: Saç greftleri için kanal açma işlemi yapılır.

8.Adım: Saç greftleri bu deliklere son derece dikkatli bir şekilde ve doğru açılı ile konulur. Tüm greftler bitinceye kadar tekrarlanır.

9.Adım: operasyon bitmiştir, saç alınan bölge(donör alanı) bandaj ile bantlanır ve işlem son bulur. Bundan sonra dinleme başlar.

10.Adım: Bir gün sonra ilk yıkama doğru bir şekilde yapılır ve size saçlarınızın nasıl yıkayacağınız anlatılır.

11.Adım: Taburcu edilirsiniz ve saç çıkma süreci başlamış olur.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al