Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sivilce Kremleri ve İsimler Hakkında Tüm Aradıklarınız

Sivilce Kremleri ve İsimler Hakkında Tüm Aradıklarınız
06 Mayıs 2019 - 7:17

Cilt sorunları içerisinde en çok problem edilen her zaman sivilcelerdir. Beslenme tarzı, genetik nedenler, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanımı, sağlıksız yaşam ve çevre şartlarının olumsuz etkilerinden dolayı oluşan akne sorunu hemen hemen herkesin yaşamının bir döneminde başına gelir. Akne sorunu yaşayanlar doğal yöntemler kullanarak sivilcelerini geçirmeyi deneyebilirler ancak çoğu zaman bunlar yeterli olmaz. Bu nedenle ilaç kullanımı gerekli hale gelebilir. Tedavi edilmeyen ya da doğru şekilde tedavi edilmeyen sivilcelerin en önemli sonucu ise cilt üzerinde leke veya iz yapmalarıdır. Sivilce sorunu kişinin öz güvenini sarsan bir durumdur. Çoğu zaman sosyal ilişkileri olumsuz bir yöne çevirebilir. Sivilce sorunu ilerleyen aşamalarda psikolojik sorunlara da yol açabilir. Piyasada birbirinden çok farklı sivilce kremi satılır. Bu kremler var olan sivilcelerin tedavi edilmesine ve sivilce yaratan nedenlerin ortadan kaldırılmasına yarar. En iyi sivilce kremi ile bu soruna büyük oranda çözüm bulunabilir. İlaçların çoğu krem formundadır.

Etkili Sivilce İlaçları ve Markaları

Listemizde yer alan sivilce kremleri eczanelerden reçete ile satın alınabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise kremlerin içeriğinin farklı olduğu ve bundan dolayı mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanılması gerektiğidir.

HC Pigment Control Leke Kremi

HC Pigment-Control‘ün cilt lekelerine karşı hızlı ve güçlü etkisi, Kuzey Kanada Bozkırları’na özgü bir tarla bitkisi olan Rumeks’ten (Tyrostat™), tabiatın yeniden canlandırma mucizesi olan Yeniden Diriliş Bitkisi’ne kadar birçok doğal ve saf aktif bileşene dayalıdır. Tüm bu aktif bileşenlerin, lekeler ve cilt yaşlanması üzerindeki etkileri in-vivo testler ve klinik laboratuvar çalışmalarıyla kanıtlanmıştır. Tüm cilt tiplerinde, leke problemlerini giderme ve önlemede, cilt tonu eşitsizliğinde, cilt aydınlatmasında, nem ihtiyacı olan ciltlerde güvenle kullanılabilir.

1.Acnelyse Krem

Sarı renkli ve kokulu bir krem olan Acnelyse, üst katmanlarda bulunan cildi soyar. Bu nedenle kullanıma başlandığı zaman yeni sivilcelerin oluşumu normal karşılanır. Böylece cildin alt tabakalarında bulunan sivilcelere ulaşılır ve sivilce sorununun tekrar oluşması önlenir. Kremin içeriğinde bulunan A vitamini cildin yenilenmesini sağlar. Kremin kullanımı sırasında kızarıklık oluşması normal kabul edilir. Tam bir tedavi sağlanması için düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

Acnelyse fiyatı (20 gram): 39.99 TL

2.Imex Krem

Sivilce denilince akla gelen ilk kremlerden bir tanesi olan Imex antibiyotik içeren bir ilaçtır. Önceliği sivilcelerin oluşumuna neden olan bakterilerin ortadan kaldırılmasıdır. Bu bakterilerin giderilmesi ile birlikte sivilce oluşumu da azalır. Uzun süre kullanımın sakıncalı olduğu bu krem iltihaplı sivilcelerin kurumasını sağlar. Böylece sivilceye bağlı kötü görünüm de kaybolur. Krem sadece doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Bazı cilt tipleri için uygun değildir.

Imex krem fiyatı (20 gram): 29.89 TL

3.Clindoxyl Jel

Yine sivilcelere neden olan bakteriler ile savaşan bir krem olan Clindoxyl Jel, 3 ay gibi bir sürede sonuç verir. En çok tercih edilen sivilce ilaçlarından bir tanesidir. Bu ilaç ile ilgili bilinmesi gereken en önemli nokta ise yaz mevsiminde kullanımının sakıncalı olduğudur. Güneş ışınları ve krem ciltte lekelere neden olabilir. Basit yan etkiler görülmesi olası karşılanır. Bunlar arasında yanma, kızarıklık, kaşıntı gibi etkiler vardır.

Clindoxyl jel fiyatı:36.59 TL

4.Benzamycin Jel

Benzamycin Jel hazırlanarak kullanılan bir ilaçtır. Karışımın doğru bir şekilde oluşturulması gerekir. Bunun için en doğru yöntem karışımı eczacıya hazırlatmaktır. Yağlı ciltler üzerinde daha etkili olan bu krem bakterilerin çoğalmasının önüne geçer. Kuru ciltlerde ise daha fazla kuruma sorununa yol açabilir. Bu nedenle herhangi bir yan etki görüldüğü takdirde hekime danışmak şarttır. Uygulama öncesi cildin temizlenmesi şarttır. İçeriğinde benzoil peroksit eritromisin bulunur. Kremin tam etkisini görebilmek için düzenli kullanım şarttır.

Benzamycin jel fiyatı: 61.98 TL

5.Aknilox Jel

Ergenlik dönemi sivilceleri üzerinde daha etkili olan bu krem antibiyotik içeriklidir. Sivilcelerin durumuna göre %2 ya da %4 oranlarında etken madde olan ilaç kullanılabilir. Uygulama sonrası en az 2 saat sivilceli bölgede bekletilir. Yaklaşık üç hafta içerisinde ilk etkiler görülür. Yüksek bir memnuniyet oranına sahip bu ilaç yan etki gösterebilir. Yan etkiler arasında en çok karşılaşılanı ise tahriş, kaşıntı ve kızarıklıktır. Yan etkilerin durumuna göre kullanıma devam edilip edilmeyeceğine karar verilir.

Aknilox jel fiyatı: 18.19 TL

6.Sivex Losyon

Hafif ve orta şiddetli sivilce sorununda daha etkili olan bu krem vulgaris isimli bakteri ile mücadele ederek sivilce oluşumunu azaltır. Ciltte bulunan fazla yağlanmayı da giderir. Bu ilaç çoğunlukla bir başka ilaç ile birlikte kullanılır. Antibiyotik kullanımı ile birlikte etkisi artar. Antibiyotik oral yolla alınabilir. İlaçların ne kadar süre kullanılacağı doktor gözetiminde karar verilen bir durumdur.

Sivex losyon fiyatı: 25.99 TL

7.Nadixa Krem

Antibiyotik etkili bu krem ise sadece sivilceler üzerinde etkili değildir. Cildin daha pürüzsüz görünmesini de sağlar. Deri altında yer alan sivilceleri de tedavi eder. Ayrıca siyah noktaları da giderir. Kısa sürede etkili olan bu kremi kullanıp memnun olanların sayısı oldukça fazladır. Cilt uygun şekilde temizlendikten sonra ince bir tabaka halinde krem sürülür.

Nadixa krem fiyatı: 29.74 TL

8.Dermaderm Sivilce Kremi

Bu kremde ergenlik sivilcelerini gidermede oldukça etkilidir. Ergenlik sivilceleri genel olarak fazla çalışan hormonlar nedeniyle oluşur. Bakterilerin çoğalmasını engelleyerek sivilce oluşumunu da azaltır. Hızlı etkisi ile bilinir. Kullananların çoğu çok kısa sürede sivilce sorunlarından kurtulduklarını ifade etmişlerdir.

Dermaderm sivilce kremi fiyatı: 18.99 TL

9.Eritretin

Cilt soyma etkili kremlerden bir tanesidir. Üst tabakanın soyulması cildin yenilenmesini sağlar. Günde maksimum 3 sefer kullanılır. Kullanımdan önce cildin temizlenmesi gerekir. Doktorun tavsiye ettiği süre kadar kullanılır. Oldukça etkili bir içeriğe sahiptir. Daha fazla sayıda kullanılması cildin aşırı derecede tahriş olmasına yol açabilir.

Eritretin fiyat: 24.89 TL

10.Azelderm

Sadece sivilce değiş cilt lekelerini gideren ve renk eşitleme özelliği olan bu krem başka sivilce kremleri ile birlikte kullanılır. Ancak birlikte kullanılacağı kremler doktor tarafından belirlenir. Bazı kremler ile etkileşimi olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ayrıca bu kremin kullanıldığı süre boyunca güneş ışınlarına maruz kalmak da zararlıdır. Uzun süre kullanımlarda ciltte kaşıntı oluşabilir.

Azalderm krem fiyatı : 29.51 TL

Kaynak: https://ciltbakimim.com/en-basarili-ve-en-hizli-sonuc-veren-sivilce-kremleri-h908.html

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al