Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

SAYD’tan kaçak tur tepkisi

SEYAHAT ACENTALARI YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (SAYD) YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEFA ALTINAY, ANTALYA ADRASAN YOLUNDA 5 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİ 26 KİŞİNİN DE YARALANDIĞI TRAFİK KAZASININ ARDINDAN DENETİMSİZ, LİSANSSIZ, EHLİYETSİZ, YASAYA UYGUN OLMAYAN ORGANİZE EDİLEN TURLARA TEPKİ GÖSTERDİ.

SAYD’tan kaçak tur tepkisi
18 Eylül 2017 - 15:04

Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD) Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Altınay, Antalya Adrasan yolunda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 26 kişinin de yaralandığı trafik kazasının ardından denetimsiz, lisanssız, ehliyetsiz, yasaya uygun olmayan turlara tepki gösterdi.

SAYD Yönetim Kurulu Başkanı Sefa Altınay, dün sabah saatlerinde Antalya Adrasan yolunda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 26 kişin de yaralandığı kazanın ardından kaçak tur organizasyonlarına tepki gösterdi. Kaçak organize edilen turların önüne geçebilmek için mücadele ettiklerini belirten Altınay, “Konu ile ilgili tüm yetkililere sözlü ve yazılı olarak yıllardır söylüyoruz. Bunlar denetimsiz, lisanssız, ehliyetsiz, yasaya uygun olmayan, kaçak olarak organize edilen turlar. Ev hanımları, emekliler, üniversite öğrencileri, ek gelir peşinde olan müteşebbis kişiler lütfen elinizi, aklınızı tur organizasyonlarından çekin. 1618 Sayılı Kanun tur yapma yetkisini sadece ve sadece seyahat acentelerine veriyor. Nasıl kaçak işletme açılamıyor, kaçak eğitim verilemiyor ise kaçak tur da yapılamamalı. Maalesef yapılıyor ve tek sorumlusu görevini yapmayan kurumlar. Kamu spotlarına benzer, bakanlığımızın, TURSAB’ın veya yerel idarelerin ivedilikle tüketiciyi kaçak turlara karşı uyaran kamu spotları ve reklamlar ile uyarması gerekir” dedi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Bayan Deri Ceket Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Abiye Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tunik Gömlek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Triko Kazak Modelleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Tektaş Pırlanta Yüzük
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Setüstü Ocak Seçenekleri
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın İç Giyim
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Far Paleti
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Cartier Panthere

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al