Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Sele yakalanan vatandaşlar o anları anlattı

ANTALYA’DA DÜN AKŞAM ETKİLİ OLAN KUVVETLİ YAĞIŞ SONRASI OLUŞAN SELİN GETİRDİĞİ SULAR, BİRÇOK EV VE İŞYERİ BASTI. TARIM ARAZİLERİNİN DE ZARAR GÖRDÜĞÜ SELE EVİNDE YAKALANAN VATANDAŞLARIN, “BİR DAKİKADA 130 METRE KARE, 3 METRE YÜKSELİĞİNDEKİ EVİMİN HERYERİ SU DOLDU. ‘RESMEN HAPI YUTTUK’ DEDİM” SÖZLERİ, FELAKETİN NE DENLİ BÜYÜK OLDUĞUNU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ.

Sele yakalanan vatandaşlar o anları anlattı
17 Aralık 2018 - 12:44
banner

Antalya’da dün akşam etkili olan kuvvetli yağış sonrası oluşan selin getirdiği sular nedeniyle birçok ev ve işyerini bastı. Sele evinde yakalanan bir vatandaşın, “Bir dakikada 130 metrekare, 3 metre yükseliğindeki evimin her yeri su doldu” sözleri, felaketin büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Antalya’nın Kemer ilçesinde, dün akşam saatlerinde kuvvetli yağışın etkisiyle birlikte meydana gelen sel, 20’ye yakın ev ve işyerinde maddi hasara neden olurken, tarım arazilerine de zarar verdi. Kesmeboğazı mevkiinde bulunan ve yayla yolu olarak bilinen Ovacık ile Altınyaka bağlantısını sağlayan köprü yıkıldı. Oluşan sel felaketinden Arslanbucak, Kuzdere ve Ovacık Mahalleleri etkilendi. Bölgede bulunan birçok ev ve işyerini su basarken, 4 araç ise mahsur kaldı. Dün geceden bu yana bölgede itfaiye ve belediye ekiplerinin su tahliye ve yol açma çalışmalarının sürüyor. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı sel felaketinde, bazı vatandaşlarsa gördükleri manzara karşısında gözyaşlarına hakim olamadı.

“Bir dakikada evimin her yeri su doldu”

Sele ev ve işyerlerinde yakalanan vatandaşlar, yaşadıkları kabus dolu dakikaları anlattı. İşyerini su basan Cuma Kahraman, “Suyun geldiğini görünce kapıyı kapattım. Canımı zor kurtardım” diye konuşurken, sele evinde yakalanan Emekli Polis Memuru Yusuf Küçükyılmaz, “Akşam saat 10 gibiydi. Televizyon seyrediyordum. Pencerelerden su sızmaya başladı ve şimdi gittim ben dedim. Bu olayın aynısını 2003 yılında da yaşamıştım ama bu seferki çok çabuk geldi. Bir dakika içerisinde 130 metrekare, 3 metre yüksekliğindeki evimin her yeri doldu. Bütün eşyalarım gitti, giyecek bir çorabım dahi yok” dedi.

Memleketinde bulunan eşinin durumdan haberi olmadığını kaydeden Küçükyılmaz, “Geldiğinde büyük bir sürpriz olacak. Resmen hapı yuttuk” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co