Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

SEO İçin Özgün İçerik Kullanmak

SEO İçin Özgün İçerik Kullanmak
30 Aralık 2019 - 8:07

SEO İçin Özgün İçerik Kullanmak

İnternet teknolojisinin hızla gelişmesine paralel olarak, insanlar günlük yaşam içerisinde gereksinim duyduklar tüm bilgileri web siteleri üzerinden edinmeye başlamıştır. Elbette ki bu durum web site yaratıcıları için yoğun ve kurallara uygun bir çalışma sistemi gerektirecektir. SEO Danışmanı Ömer Yoluk’a göre bir web sitesinin internet platformunda başarılı olabilmesi için seo kriterlerine uygun çalışılmış, içeriklerin de tamamen özgün ve yalın bir dille yazılmış olması şarttır. Popüler hale getirilmek istenilen platformların arama motorlarındaki optimizasyonunu sağlamak profesyonellik gerektiren önemli bir iştir. Yani web site sahipleri SEO uyumlu içerikler ya da diğer çalışmalarla, platformlarının arama motorlarında en üst sıralarda çıkmasını sağlarlar. Bu da siteye yapılan ziyaretçi oranının hızla artmasında etkili bir yöntem olacaktır.

SEO çalışmaları aslında bakıldığında site içi ve site dışı çalışmalar olmak üzere ikiye ayrılır. Genel olarak ise arama motorlarında sitenin değerini artırmak için yapılmış optimizasyon çalışmalarının tümüdür. Özgün içerik üretimi de SEO çalışmasının olmazsa olmazlarından biridir. Öyle ki bu tarz yazılmış içeriklerde kelime yoğunlukları fazla olmamakla birlikte, konu tamamen yalın şekilde ele alınarak, kişilere en doğru bilgiler verilmektedir.

Özgün İçerik Nedir?

Makale yazarları ya da editörler bildikleri konularda, kendi anlatım tekniklerini kullanarak içerikler hazırlamalıdır. Aksi takdirde üretilen içerik siteye zarar vererek, Google gözünde değersiz hala getirecektir. Bu nedenle özgün içerik hazırlarken bazı faktörler dikkat edilmesi şarttır. Bunlar;

  • Makale içerisinde aynı kelimeleri tekrar tekrar kullanmamak
  • Cümle kalıplarının benzer olmasından kaçınmak
  • Anahtar kelimeleri kullanırken, cümle anlamını başarılı bir şekilde tutturmak
  • İnternet üzerinde bulunan ve daha önce yazılmış herhangi bir makaleyi referans alarak, yazıyı editlememek
  • Konuyu okuyucu kitlenin bilgi ve donanımları göz önünde bulundurarak detaylandırmak
  • Mümkün olduğunca halk dilinden uzaklaşmamak
  • Makale yazımında giriş, gelişme ve sonuç kısımları oluşturmak
  • Yazıları SEO’ya uygun biçimde şekillendirmek

Özgün içerik üretiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da sitenin amacı ve hedef kitlenin ilgisini çekecek konuların dışına çıkılmamasıdır. Buna göre belirlenen konularda SEO uyumlu özgün içerik üretmek için belirlenen bazı anahtar kelimelerin makalenin giriş, gelişme ve sonuç bölümünde kullanılması gerekir. Anahtar kelimenin yazı içerisinde homojen olarak dağılması şarttır. Bunun için gerek alt başlıklarda gerekse makalelerin giriş ve sonuç bölümlerinde, cümlenin anlamını bozmadan anahtar kelime kullanımı yapılmasına özen gösterilmelidir. Böylece üretilmiş özgün içerikler web sitelerinin arama motorlarında daha ön planda olmasını sağlayacak, içeriğinde kaliteli olmasıyla birlikte de ziyaretçiler sahip olduğunu platform üzerinde daha fazla zaman geçirecektir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat