Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Serik Belediyesi’nden modern parklar

SERİK BELEDİYESİ, İLÇE HALKININ SOSYAL HAYATINI KALİTELİ GEÇİRMESİ İÇİN YENİ PARKLAR, FİTNESS SALONU, HALI SAHA, OKUL BAHÇESİ SPOR ALANLARI VE YÜRÜYÜŞ YOLLARIYLA SAĞLIKLI BİR YAŞAM İÇİN SPORA YATIRIM YAPIYOR.

Serik Belediyesi’nden modern parklar
18 Ekim 2017 - 16:00

Serik Belediyesi, ilçe halkının sosyal hayatını kaliteli geçirmesi için yeni parklar, fitness salonu, halı saha, okul bahçesi spor alanları ve yürüyüş yollarıyla sağlıklı bir yaşam için spora yatırım yapıyor.

Serik Belediyesi, ilçe halkının kaliteli zaman geçirmesi için mahallelerdeki parkları modern yeni nesil oyun grupları ile oturma bankları ile donattı. Başkan Çalık’ın talimatı ile merkez ve kırsal mahallelere park, fitness sahası, halı saha, okul bahçesi spor sahası ve yürüyüş yolları kazandırıldı. Parklardaki oyun alanları ve yürüyüş parkurları Avrupa Birliği standartlarında olan kauçuk ile kaplandı ve çitle çevrilerek daha da güvenli hale getirildi.

“Yeni nesil oyun grupları”

Klasikleşmiş salıncak ve kaydırakların bulunduğu parklarda çocukların ilgisini çekecek birbirinden farklı oyun gruplarının da yer aldığına dikkat çeken Başkan Çalık, ‘‘Geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızın daha modern parklarda zamanlarını geçirmelerini istiyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı, temiz ve güvenli bir şekilde oynamasını sağlarken aynı zamanda onların fiziki gelişimlerine katkı sağlayacak yeni nesil oyun gruplarını da kurduk’’ dedi.

“Parklara kontrol”

İlçede onlarca parkı yeni nesil oyun grupları ile donatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkların ilçeye yakışır olması için her gün rutin kontroller yapıyor. Yabani ot biçimi, ağaçlandırma, bitki çalışması yapan ekipler, arızalanan oyun gruplarını ve spor aletlerini de kısa sürede onarımını yapıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -