Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Antalya Valisi Münir Karaloğu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını Antalya Valiliği olarak gerçekleştireceklerini bildirdi.

Antalya’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları
18 Ekim 2017 - 15:35

Antalya Valisi Münir Karaloğu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını Antalya Valiliği olarak gerçekleştireceklerini bildirdi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu yaptığı yazılı açıklama ile 29 Ekim’de Cumhuriyetin 94’üncü yılını hep birlikte kutlayacağını belirtti. Kutlama programını Antalya Valiliği olarak gerçekleştireceklerini ifade eden Karaloğlu, “Tatlı bir telaşımız var. Cumhuriyetin verdiği en büyük paye olan vatandaşlık unvanına sahip herkes, düzenleyeceğimiz programın sahibidir, davetlisidir. Devlet programı dışında, belediyelerimizin, siyasi partilerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın Cumhuriyet Bayramımızı özel programlarla kutladığını ve kutlamak istediğini biliyoruz. Cumhuriyetin geniş katılımlı sivil programlarla kutlanması, hepimiz için gurur vericidir. Cumhuriyet Bayramında Antalya’da görmeyi arzu ettiğimiz yegâne manzara budur” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet sınırlarında yer alan Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlamaları 28 Ekim’de Muratpaşa Belediyesi, 29 Ekim’de ise Büyükşehir Belediyesi’nin organize edeceğini hatırlatan Münir Karaloğlu, “Elbette, Antalya’daki bütün Cumhuriyet Bayramı kutlamaları gibi, her iki organizasyon da herkese açıktır. Kamuoyuna yansıyan tartışmayı, daha iyisini yapmak için bir yarış olarak değerlendiriyoruz. Aksi davranışlar, ne Cumhuriyet ne de bayram ruhuyla bağdaşır. Önemle belirtmek isterim ki, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının meydanı, sokağı, caddesi yoktur. Bütün Antalya kutlama meydanıdır” diye konuştu.

“Kutlamalar bir haftaya yayılacak”

Bu yıl Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının bir haftaya yayılacağını belirten Vali Karaloğlu, “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bir haftaya yayılacak ve Antalya’nın her köşesinde yapılacak. Bütün kurum ve kuruluşlar ayrım gözetmeden ay yıldızlı al bayrağın dalgalandığı bütün kutlamalara iştirak etmeli, destek vermelidir. Birlik ve beraberlik içerisinde, herkesin kutlamasını yapmasını, bayram coşkusunun her yere yayılmasını diliyorum.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr