Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Side sahildeki zift temizlendi

Side sahildeki zift temizlendi
24 Temmuz 2017 - 17:08
banner

Side turizm merkezinde sahile vuran zift, dalgaların yükselmesi nedeniyle temizlendi.

Side Mahallesi Büyük Plaj’da cumartesi günü denize giren vatandaşlar kumsaldaki zift nedeniyle zor anlar yaşamıştı. Birçok vatandaşın ayağına ve ellerine yapışan zifti temizlemek mümkün olmamıştı.

Özellikle küçük yaştaki çocukların kumdan kaleler yapıp oyunlar oynadığı bölgede şerit halinde bulunan ve açıktan geçen gemilerin sintinelerinden bırakıldığı tahmin edilen zift, sabah saatlerinde kendiliğinden kayboldu. Ziftin bulunduğu bölgedeki kafeterya sahipleri ziftin temizlenmesi konusunda kimsenin bir şey yapmadığını, gece denizin taşarak ziftin bulunduğu yere kadar çıkmasının ardından dalgaların zifti denizin içerisine çekerek sahili temizlediğini belirtti. Kafeterya sahipleri, her yıl 2-3 kez aynı olayın yaşandığını, yetkililerin teknelerin madde bırakmasının önüne geçmesini istedi.

Dalgaların zifti denize sürüklediğine dikkat çeken vatandaşlar, denize girenler için zift tehlikesinin sona erdiğini, tehlikenin deniz canlıları için başladığını vurguladı. Sahilde denize girmekten kısa süreli tedirgin olan yerli ve yabancı turistler, ziftin gitmesiyle kendilerini Akdeniz’in mavi sularına bıraktı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co