Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Sızdırmazlık Contası Ne İşe Yarar

Sızdırmazlık Contası Ne İşe Yarar
29 Kasım 2022 - 11:38

Sızdırmazlık Contası Ne İşe Yarar

Genel anlamda sızdırmazlık contası kaçakları önlemek için farklı makine ve tesisat parçalarına yerleştirerek güvenli birleştirici rolünü yapan elementlerdir. Sızdırmazlık contası sızdırmaları engelleme işlemi sağlamaktadır. Sızdırmazlık sisteminde oluşan tüm bileşenlerin uyumlu çalışması ve sızmaması ile mümkün olmaktadır.

Statistik sızdırmazlık elemanları içerisinde yer alan sızdırmazlık contası 2 hareketsiz ürün arasında sızmayı önlemek için kullanılmaktadır. Statistik sızdırmazlık contası çalışma prensibine göre ikiye ayrılmaktadır. Sızdırmazlık etkisi sıkıştırma ya bağlı olan contalar. Basınç karşısında değişen elemanlar, basınç arttıkça yüzeye fazla baskı yapıp sıfır U-I renk 0- ring tarzı contalar bu türde mevcut olup sızdırmazlık uygulamaları için kullanılan contalardır.

Sızdırmazlık Uygulamalarında Conta Seçenekleri Çeşitleri

Fonksiyonel olarak sıvı contalar bağlantı yüzeyleri ile sızdırmazlık sağlayıp kullanma amaçlıdır. Diğer contalara karşı sıvı contaların avantajları yüksek sıcaklıklara dayanabilmesi ve yapıştırıcı özelliği ile kullanılabilmesidir. Uygulama alanlarında gaz sızıntıları önlemek içinde kullanılmaktadır. Etrafında oluşan sıcaklığa göre kendini geliştirip sertleştirmektedir. Ekipmanların performansı iletken etkiliyse de emici malzemelerden yapılmış olan contalar kullanılarak kolay bir şekilde sorun ortadan kalkmaktadır. Sızdırmaz contalar ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgileri detayları http//www.demircanplastik.com.tr/sizdirmazlik-contası/ sitesinden ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat