Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Su Hayattır Projesi 5 bin öğrenciye ulaştı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ASAT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN, SU TÜKETİMİ KONUSUNDA BİLİNÇ VE FARKINDALIK OLUŞTURMAK AMACIYLA OKULLARDA BAŞLATTIĞI “SU HAYATTIR” PROJESİ 5 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI.

Su Hayattır Projesi 5 bin öğrenciye ulaştı
18 Nisan 2018 - 16:00

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün, su tüketimi konusunda bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla okullarda başlattığı “Su Hayattır” projesi 5 bin öğrenciye ulaştı.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ASAT işbirliğiyle düzenlenen Su Hayattır Projesi ile 175 okuldan 400 öğretmen ve 5 bin öğrenciye ulaşıldı. Proje süresince çocuklara her gün tükettikleri suyun elde edilmesinden, atık suyun arıtılmasına ve tahliye edilmesine kadar yaşanan süreç çeşitli etkinliklerle anlatıldı. Öğrenciler ASAT tesislerinde konuk edilerek gerçekleşen işlemleri bizzat gözlemleme fırsatı buldu. Su tüketimi konusunda bilinç ve farkındalık kazandırmayı amaçlayan proje sona erdi.

Renkli kapanış

Projenin finali de renkli bir törenle yapıldı. ASAT Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleşen proje kapanış törenine Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Bahattin Bayraktar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Karakaş, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Proje boyunca yürütülen çalışmalar bir tanıtım videosu ile konuklara sergilendi. Ayrıca ASAT’ın hazırlattığı su bilincini çocuklara eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan “Damla’nın Serüveni” isimli animasyon film de gösterildi. ATSO Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri de bir müzik dinletisi sundu.

Dereceye girenlere bisiklet

Ardından, proje esnasında düzenlenen afiş yarışmasında ödül almaya hak kazanan öğrencilerin ödülleri takdim edildi. Yarışmada birinci olan Aksu Ortaokulu öğrencisi Kayra Ada Albağ, 2’nci olan Alaeddin Keykubat Ortaokulundan Ezgi Rana Bozkurt’a, 3’üncü olan Kazım Şenöz Ortaokulu’ndan Muhammed Aras’a bisiklet hediye edildi. Öğrencilerin çalışmaları bir sergi ile beğeniye sunuldu. Törenin ardından öğrencilerin çalışmaları fuaye alanında sergilendi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al