Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Suriyeli Muhammet’in yüzü güldü

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİ’NDE BİR MAHALLEDE CAMİDE DÜZENLENEN YAZ KUR’AN KURSUNDA BİRİNCİ OLAN KIZ ÖĞRENCİYE VE BABASINI SURİYE’DE KAYBEDEN ÖĞRENCİYE HAYIRSEVERLERİN DESTEĞİ İLE BİSİKLET HEDİYE EDİLDİ.

Suriyeli Muhammet’in yüzü güldü
02 Ağustos 2018 - 15:12

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde bir mahallede camide düzenlenen yaz Kur’an-ı Kerim Kursunda birinci olan kız öğrenciye ve babasını Suriye’de kaybeden öğrenciye hayırseverlerin desteği ile bisiklet hediye edildi.

Aksu İlçesi’nde Kundu Mahallesi’nde Kundu Merkez Camisinde yaz aylarında düzenlenen Yaz Kur’an Kursuna katılan 13 yaşındaki Semanur Kahraman, kursta verilen eğitimleri başarı ile tamamladı. Eğitimleri birincilik ile bitiren Kahraman’a mahallede bulunan hayırsever kişiler tarafından bisiklet alınarak hediye edildi. Hediye karşısında büyük sevinç yaşayan Kahraman, hediyenin alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ettiğini bildirdi. Öte yandan aynı camide “Her Caminin Bir Yetimi Olsun Projesi” kapsamında babasını Suriye’de trafik kazasında kaybeden Muhammet’e de bisiklet hediye edildi. Küçük Muhammet’in sevinci ise gözlerinde okundu. Öğrencilere bisikletleri Kundu Cami İmamı Ali Şimşek hediye ederek hayatlarında başarılar diledi.

“Allah milletimizden razı olsun.”

Her iki hediyeye de katkı sunarak çocukların yüzlerinin gülmesine vesile olan hayırseverlere teşekkür eden Kundu Camii İmamı Ali Şimşek, “Allah milletimizden razı olsun. Hayırsever kardeşlerimiz bu iki güzel çocuğumuzun yüzünün gülmesine vesile oldu. İkisinin de mutlulukları yüzlerinden okundu. Bu şekilde çocuklarımızı kucakladık. Camide eğitim gören öğrencilerimizin hediye ile teşvik edilmesi camiye olan ilgiyi arttırdı. Çocuklarımıza yazın bütün hayatlarını kapsayacak eğitimler veriyoruz” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al