Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

TBMM Başkanı Binali Yıldırım 5 bin yıllık Perge’de

ANTALYA’DA BULUNAN TBMM BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM, BERABERİNDEKİ HEYETLE BİRLİKTE GEÇMİŞİ 5 BİN YIL ÖNCESİNE UZANAN PERGE ANTİK KENTİNİ GEZDİ.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım 5 bin yıllık Perge’de
10 Ekim 2018 - 12:34

Antalya’da bulunan TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, beraberindeki heyet ile birlikte geçmişi 5 bin yıl öncesine uzanan Perge Antik Kenti’ni gezdi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ı ve beraberinde bulunan heyeti Perge girişinde Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve beraberindekiler karşıladı. Heyet daha sonra UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer alan ve tarihi Tunç Çağı’na kadar uzanan Perge Antik Kenti’ni ziyaret etti. Basına kapalı gerçekleşen ziyarette TBMM Başkanı Binali Yıldırım’a ve beraberinde bulunan heyete Perge Antik Kenti hakkında bilgi verildi. Bir süre antik kentte gezen heyet daha sonra Antalya Müzesi’ne geçti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat