Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Teneffüs Park Çocuk Meclisi kuruldu

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI MURAT UYSAL’IN 6 KASIM 2016’DA İLK ZİLİ ÇALMASIYLA KAPILARINI AÇAN ANTALYA’NIN ÇOCUK DÜNYASI TENEFFÜS PARK, ÇOCUK MECLİSİ OLUŞTURDU. KENT MERKEZİNDE 16 DÖNÜM ALAN ÜZERİNE KURULU VE TAMAMI AÇIK HAVA OYUNLARI VE OYUNCAKLARINDAN OLUŞAN TENEFFÜS PARKT’TA ÇOCUK MECLİSİNİN KURULUŞU 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI İÇİN DÜZENLENEN KARNAVALDA İLAN EDİLDİ.

Teneffüs Park Çocuk Meclisi kuruldu
22 Nisan 2018 - 10:50

Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal’ın 6 Kasım 2016’da ilk zili çalmasıyla kapılarını açan Antalya’nın çocuk dünyası Teneffüs Park, çocuk meclisi oluşturdu. Kent merkezinde 16 dönüm alan üzerine kurulu ve tamamı açık hava oyunları ve oyuncaklarından oluşan Teneffüs Parkt’ta çocuk meclisinin kuruluşu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için düzenlenen karnavalda ilan edildi.

Başkan Uysal’la birlikte CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’in de katıldığı ilk meclis öncesi, çocuklar kukla yapım atölyesi, illüzyon gösterileri, palyaço şovları, kukla tiyatrosu gibi etkinliklerle 23 Nisan coşkusunu yaşadı.

Başkan Uysal, ilk mecliste, Teneffüs Park’ın çocukların bütün enerjisini çocuklarını atabileceği bir ortam sunduğunu kaydetti. Parkın bir diğer özelliğinin de fastfood tipi yiyecekler içermemesi, boyalı içeceklerin satılmaması olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Burada sanat ortamı var, özgürlük var” dedi.

Teneffüs Park Çocuk Meclisi’nin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında kuruluyor olmasının önemine dikkat çeken Başkan Uysal, “23 Nisan, bir kişinin hepimiz adına karar alamaması demek. 23 Nisan, herkesin kendi düşüncelerini ifade ederek ortak aklı, iyiyi, doğruyu bulması demek. Şimdi biz bunu Teneffüs Park’ta uyguluyor olacağız. Bu parkın gerçek sahibi çocuklarımız, hangi oyunları burada görmek istiyor anlatacak. Yönetimde söz sahibi olacak” diye konuştu.

Başkan Uysal, konuşmasını sonunda herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlarken ilk meclis toplantısı anı fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Teneffüs Park’a gelen her çocuk, çocuk meclisinin doğal üyesi olacak. Çocuklar, parkta gönüllerince bir gün yaşadıktan sonra kendisine verilecek anket formlarını, isterlerse ailelerinden de destek alarak dolduracak. O anketler Teneffüs Park yönetimi tarafından değerlendirip sürekli yeni oyunlar ve oyun gruplarıyla gelişen Teneffüs Park’ın geleceğinde söz sahibi olacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al