Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Teşhis konulamayan Baran ve Deniz için 8 sanatçı gönüllü konser verdi

ANTALYA’DA YATAĞA MAHKUM YAŞAYAN VE HASTALIKLARINA RESMİ OLARAK BİR TEŞHİS KONULAMAYAN BARAN (13) VE SEÇKİN DENİZ KARAYEL (4) KARDEŞLERİN BAKIM GİDERLERİNİN KARŞILANMASI İÇİN 8 SANATÇI BİR ARAYA GELEREK GÖNÜLLÜ KONSER VERDİ.

Teşhis konulamayan Baran ve Deniz için 8 sanatçı gönüllü konser verdi
22 Ekim 2018 - 10:26
banner

Antalya’da yatağa mahkum yaşayan ve hastalıklarına resmi olarak bir teşhis konulamayan Baran (13) ve Seçkin Deniz Karayel (4) kardeşlerin bakım giderlerinin karşılanması için 8 sanatçı bir araya gelerek gönüllü konser verdi.

Gülseren Karayel, 2004 yılında işitme engelli Bülent Karayel ile hayatını birleştirdi. 2006 yılında hamile olduğunu öğrenen Karayel, çocuğunun engelli olacağını öğrenince dünyası karardı. Buna rağmen Baran’ı dünyaya getiren Karayel, oğlunu götürmediği hastane bırakmadı ama bir türlü teşhis konulamadı. Yaşı ilerledikçe Baran’ın durumu ağırlaştı. Karayel çifti, o zaman 8.5 yaşında olan Baran’a bir kardeş gelmesi halinde iyi geleceğini düşündü. Doktorların da bilgisi dahilinde ikinci çocuğu yapmaya karar verdi. Deniz adını verdikleri ikinci erkek çocukları dünyaya geldi. 3 aylıkken Deniz’de de Baran’daki aynı hastalık görüldü. Üstelik Deniz’in gözlerinin de görmediği belirlendi. Anne Gülseren Karayel şu anda ikisi de yüzde 100 engelli Baran ve Deniz ismindeki çocuğuna evinde bakıyor. İşitme engelli eşi de ona destek oluyor.

“Şu ana kadar gerçekten tanı konulamadı”

Baran ve Deniz’in bakım giderlerinin karşılanması ve aileye yardımcı olunması amacıyla Antalya’da iyilik meleği olarak anılan 37 yaşındaki İnayet Öztürk Yücetaş, sosyal paylaşım sitesinde kurduğu “Kadının Sesi” grubu ile bir konser organizasyonu düzenledi. Konsere 8 halk sanatçısı katıldı. Geceye katılmak isteyen vatandaşlar da konser bileti alarak biriken paraların aileye gitmesine vesile oldu. Gecede Baran ve Deniz için 6 bin TL’ye yakın para toplandı. Gecede kısa bir konuşma yapan anne Gülseren Karayel, “Çocuklarım için yapıldı. İkisi de engelli. Şu ana kadar gerçekten tanı konulamadı. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ederim” dedi.

“Baran ve Deniz’in sesini duyurmak için buradayız”

İnayet Öztürk ise, “Herkese teşekkür ederiz. Biz Baran ve Deniz’in sesini duyurmak için buradayız. Zaten ‘Kadının Sesi’ olma amacımızda buydu. Bizim ilk kuruluş amacımız şiddet mağduru kadınları sesi olmaktı. Daha sonra çocuklarımızla da ilgilenmeye başlandık” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -