Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

’Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ 156 bin vatandaşa ulaştı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN EKİM AYINDA HİZMETE AÇTIĞI ‘TOPLU TAŞIMA BİLGİLENDİRME SİSTEMİ’ İLE 4 AYDA TOPLAM 156 BİN 585 ÇAĞRI CEVAPLANDI.

’Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ 156 bin vatandaşa ulaştı
19 Şubat 2018 - 11:42
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayında hizmete açtığı ‘Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ ile 4 ayda toplam 156 bin 585 çağrı cevaplandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’nin hızı ve işlerliğini geçtiğimiz gün test etti. Yeni Emek Muhtar Evi’nin açılışında Göçerler Mahalle Muhtarı Nadir Doğan, Başkan Türel’e toplu taşıma güzergâhı ile ilgili bir talebini dile getirdi. Türel, muhtara hemen Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi’ni arayarak, talebine anında yanıt bulabileceğini, hatta birlikte test edebileceklerini söyledi. Başkan Türel’in yanında merkezi arayan Nadir Doğan, hiç beklemeden sorununu iletme imkanı buldu. Talebi alınan muhtarın telefonuna SMS aracılığı ile saniyeler içinde bilgi mesajı gönderildi.

3 saniyede vatandaş temsilcisi

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sistemle ilgili izlemesi gereken yöntemi şöyle sıraladı: ” 0242 606 07 07 numaralı çağrı merkezini arayan vatandaşlar durak numarasıyla hat sorgulama, Antalyakart işlemleri ve ulaşım danışma ve şikayet hattı seçeneklerinden birini seçiyor. Arayan vatandaşların Ulaşım Danışma ve Şikayet Hattını tuşlamaları durumunda herhangi bir bekleme süresi olmaksızın ortalama 3 saniye içinde vatandaş temsilcisine bağlanıyor. Öneri, talep ve şikâyetlerini ileten vatandaşların talebi oluşturuluyor ve görüşmenin sonunda yine saniyeler içinde telefonlarına bilgi mesajı gönderiliyor. Gerekli işlemler tamamlandığında yine vatandaşa bu kez talebinin veya şikayetinin sonuçlandığı bilgisi ulaştırılıyor.”

Araç içi kameralar hizmette

Aynı zamanda Toplu Taşıma Bilgilendirme Sistemi araçlarda değerli eşyalarını unutan veya herhangi bir olumsuzlukla karşılaşan vatandaşlara da yardımcı oluyor. Vatandaşların olayın gerçekleştiği hat ve saat bilgilerini paylaşmaları durumunda araç kamera kayıtları incelenerek, sorun çözüme kavuşturuluyor.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -