Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Toplu taşımada “Gece Seferleri” başladı

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, VATANDAŞLARIN ULAŞIM KOLAYLIĞINI ARTTIRMAK VE KENT İÇİ KESİNTİSİZ ULAŞIMI SAĞLAMAK İÇİN TOPLU TAŞIMADA “GECE SEFERLERİ” BAŞLATTI.

Toplu taşımada “Gece Seferleri” başladı
16 Mayıs 2018 - 12:56
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ulaşım kolaylığını arttırmak ve kent içi kesintisiz ulaşımı sağlamak için toplu taşımada “Gece Seferleri” başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı ulaşım ağına yeni otobüsler ve hatlar ekleyip, ekspres seferler düzenlemeye başladı. Ayrıca toplu taşımada yaz tarifesi uygulamasına geçti.

Sahura kadar hizmet

15 Mayıs’tan itibaren başlayan uygulama kapsamında, yolcu yoğunluğunun fazla olduğu hatlarda, gece saat 00.00 itibaren 60 dakikalık sefer aralıklarıyla, kalkış ve varış noktalarından çift yönlü olarak hareket eden araçlar, Ramazan ayında sahur vaktine kadar vatandaşlara hizmet verecek.

Uygulama yaz boyunca devam edecek

Büyükşehir Belediyesi’nin gece seferi uygulaması Ramazan ayı sonrasında da yaz ayları boyunca devam edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalyalıların toplu ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması için her türlü imkanı seferber ettiklerini belirterek, “Vatandaşımız gündüz olduğu kadar gece de toplu ulaşım hizmeti alacak. Özellikle yazın Antalya’da geç saatlere kadar süren canlı hayata katılmak isteyenler için gece ulaşımı rahatlık sağlayacak” dedi.

Gece Seferi Uygulaması Yapılan Hatlar:

AC03 ( Aksu – Minicity ), KL 08 ( Konyaaltı – Sarısu ),

LF10 ( Ünsal – Lara ), UC11 ( Uncalı – Meydan),

MC12 ( Masadağı – Meydan ), VL13A ( Varsak – Lara )

VS18 ( Varsak – Sarısu )

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co