Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Toptan Promosyon Kalem

Toptan Promosyon Kalem
26 Ekim 2018 - 16:20

Toptan Promosyon Kalem

Günümüzde promosyon demek reklam demektir. Çünkü promosyon ürünlerinin üretilme amacı reklam yapmaktır. Promosyon ürünleri normal reklamlardan farklı olarak firmaya, markaya, ürüne süresiz bir reklam sağlarlar. Bu reklamın süresiz olması gelen gelirin de süresiz olması ihtimalini beraberinde getirir. Sırf bu sebeple bir çok promosyon ürünü üretilmektedir. Bunlara örnek verecek olursak; çanta, saat, defter, kalem, kitap, sunum dosyası, ajanda, kalem, mouse pad, takvim, evrak çantası, şapka, magnet, plaket, çorap, kupa, bardak, yelek, t-shirt ve benzeri ürünleri sıralayabiliriz. Sıralanan bu ürünlerin hepsinin kendine özgü üretilme amacı vardır. Fakat promosyon ürünü başlığı altında toplandığında hepsinin ortak amacı reklam yapmaktır. Bu ürünler üzerinde basılı olan logonun reklamını yaparlar.

Promosyon Olarak Kullanılan Kalem

Ülkemizde reklam amaçlı kullanılan birçok ürün bulunur. Bunların yanı sıra televizyonlarda, radyolarda, broşürlerde, sosyal medyada ürün, marka, firma tanıtımı yapılmaktadır. Bunların hepsi reklam amaçlı kullanılan ortamlardır. Fakat bu ortamlarda yapılan reklamların süre sorunu vardır. Yani reklam kısıtlı bir zaman boyunca yapılır. Bu sebepler göz önünde bulundurularak promosyon ürünleri ortaya çıkarılmıştır. Bu ürünlerde amaç reklamın süresini artırarak ürünün, firmanın, markanın tanıtımını daha uzun süreli yapmaktır. Promosyon ürünlerinin başlarında gelen kalemler firma, marka, ürün satıcıları tarafından çokça tercih edilmektedir. Çünkü bir ürünü, bir markayı veya bir firmayı tanıtmak amaçlı üzerinde logo basılı kalemler kullanan kişiler tarafından ihtiyacı giderirken ürünün, markanın, firmanın tanıtımını da yapmaktadır. Bu durumda hem kalemle yazma işlemi gerçekleştirilir hem de kalemi kullanan kişinin yanındakilere reklam olur.  Bu ürünler toptan promosyon kalem olarak alındığında daha uygun fiyatlara gelmektedir. Aynı zamanda toptan alınan tüm kalemlerde ürünün, firmanın, markanın logosu aynı olur.

Promosyon Ürünlerinin Genel Amacı

Günümüzde reklam amaçlı kullanılan birçok ortam ve ürün vardır. Şimdilerde internet üzerinden bir film, bir dizi veya bir video izlerken dahi aralarda reklamlar gelmektedir. Ve izlediğimiz şey her neyse onu saniyeler boyunca kesmektedir. Demek istediğimiz reklamlar hayatımızın her yerindedir. Fakat bu ortamlarda sunulan reklamlar kısa sürelidir. Promosyon ürünler üzerine basılan logo ile yapılan reklamlar ürünün kullanıldığı süre boyunca aktif bir şekilde tanıtımını yapmaktadır.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al