Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Trafik Park’ta yeni dönem

MURATPAŞA BELEDİYESİ’NİN ÇOCUKLARA FARKLI BİR ÖĞRENME MODELİ SUNAN TRAFİK PARKTA EYLÜL AYINDA BAŞLAYAN YENİ DÖNEMLE BİRLİKTE 3 – 8 YAŞ ARASI 3 BİN ÇOCUK UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALDI

Trafik Park’ta yeni dönem
01 Aralık 2018 - 9:22

Muratpaşa Belediyesi’nin çocuklara farklı bir öğrenme modeli sunan Trafik Parkta Eylül ayında başlayan yeni dönemle birlikte 3-8 yaş arası 3 bin çocuk uygulamalı trafik eğitimi aldı.

Teneffüs Park ve Muratpaşa’nın 3 mahallesinde çalışmalarını sürdüren destek eğitim kurslarında çocuklara farklı öğrenme modelleri sunan Muratpaşa Belediyesi’nin Şirinyalı Mahallesi’nde bulunan Trafik Parkında yeni dönem devam ediyor. Işıkları, yaya geçitleri, kavşakları, kaldırım, levha ve şeritleriyle günlük hayatta en çok karşılaşılan taşıt ve yaya trafiğinin küçük bir modelinin kurulduğu Trafik Park’ta, 3 – 8 yaş arası çocuklar, hem anlatımlı hem de uygulamalı trafik eğitimi alıyor. Önce trafik işaretlerinin anlamlarını öğrenen ardından akülü arabalarla uygulamalı eğitim alan çocuklar programın sonunda sertifika sahibi de oluyor.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, davranış değişikliğini sağlayan en sağlıklı öğrenmenin çocukluk çağında gerçekleştiğini belirterek, “Bu amaçla gerek Teneffüs Park’ta gerekse destek eğitim kuruşlarımızda yaşadığı çevreye, insanlara, doğaya saygılı, birlikte yaşama kültürünü edinmiş çocuklar yetiştirmeye gayret ediyoruz” dedi. Herkesin trafik kullarını bilmesine rağmen alışkanlığa dönüşemediğini ve bu nedenle kurallara uyma oranını düşük olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Bizim kırmaya çalıştığımız da budur” dedi. Başkan Uysal, Trafik Parkta yeni dönemde 3 bin çocuğun eğitim aldığını söyledi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al