Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

15. Alanya Uluslararası Taş Heykel sempozyumu sona erdi

ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİ’NDE BU YIL 15.’Sİ DÜZENLENEN ULUSLARARASI ALANYA TAŞ HEYKEL SEMPOZYUMU SONA ERDİ.

15. Alanya Uluslararası Taş Heykel sempozyumu sona erdi
01 Aralık 2018 - 10:02
banner

Antalya’nın Alanya ilçesi’nde bu yıl 15.’si düzenlenen Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu sona erdi.

8 ülkeden 10 heykeltıraşın katıldığı ve 1 ay süren 15. Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu sona erdi. Sempozyumun kapanış törenine, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, AHEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölüm Başkanı Prof. Fatma Akyürek, Belediyesi Meclis Üyeleri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Oda Başkanları, davetliler ve sanatçılar katıldı.

Deniz ve deniz canlıları temalı sokak heykelleri göz kamaştırdı

40 ülkeden 127 sanatçının başvurduğu yarışma için Eylül ayında toplanan jüri üyelerinin, katılımcılar arasında değerlendirmelerde bulunduktan sonra yarışmaya katılmaya hak kazanan 8 ülkeden 10 heykeltıraş, bir aylık sempozyum süresince, dev mermer blokları yontarak deniz ve deniz canlıları temalı sokak heykelleri yaptı.

Yücel: “Şehrimiz açık hava müzesi haline geliyor”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 15 yıldır istikrarla devam eden Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumu sayesinde Alanya’nın adeta bir açık hava müzesine dönüştüğünü söyledi. Yücel, “Alanya Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle bu yıl 15.’sini organize ettiğimiz Uluslararası Alanya Taş Heykel Sempozyumumuz sona erdi. Yine muhteşem eserler ortaya çıkarken Şehrimiz adeta bir açık hava müzesine dönüştü. Birbirinden değerli eserlerin ortaya çıktığı 1 aylık sempozyum sürecinde gösterdikleri çaba ve sanatçı ruhlarını yansıttıkları eserler için bütün sanatçılarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yücel, sempozyumdan çıkan heykellerin Şehirdeki park ve sosyal alanları süsleyeceğini söyledi.

Atölye çalışmaları da görücüye çıktı

Öğrencileri heykel sanatı ve sanatçısıyla buluşturmak amacıyla düzenlenen sempozyumun 1 günlük geleneksel workshop programında öğrenciler tarafından yapılan minik heykeller de görücüye çıktı. Yaşları 9 ila 14 arası değişen ilk ve ortaokul öğrencileri tarafından yapılan özgün eserler, profesyonellerinki kadar ilgi gördü.

Konuşmaların ardın sempozyuma katılan sanatçılara ve atölye çalışmalarına katılan öğrencilere belgeleri Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve davetliler tarafından takdim edildi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -