Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tünektepe Projesi ihale edildi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TÜNEKTEPE PROJESİ’NİN İHALESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. KIRAN KIRANA GEÇEN İHALEDE 66 TUR SONUNDA EN YÜKSEK TEKLİFİ 1 MİLYON 660 BİN TL+KDV İLE ÇAĞDAN MÜHENDİSLİK MÜTEAHHİTLİK. SAN. VE TİC. A.Ş. VE ASKA OTOMOTİV VE PETROL ÜRÜNLERİ TİC. A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI VERDİ. İHALE, İHALE KOMİSYONUNUN İNCELEMESİ VE BAŞKAN TÜREL’İN ONAYININ ARDINDAN KESİNLEŞECEK.

Tünektepe Projesi ihale edildi
01 Şubat 2018 - 18:53
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Tünektepe Projesi’nin ihalesini gerçekleştirdi. Kıran kırana geçen ihalede 66 tur sonunda en yüksek teklifi 1 milyon 660 bin TL+KDV ile Çağdan Mühendislik Müteahhitlik. San. ve Tic. A.Ş. ve ASKA Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. iş ortaklığı verdi. İhale, ihale komisyonunun incelemesi ve Başkan Türel’in onayının ardından kesinleşecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Kartpostalları süsleyecek bir dünya projesi” olarak tanımladığı Tünektepe Projesi, yap işlet devret modeliyle 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile Büyükşehir Belediyesi Encümeni’nde ihale edildi. İhaleye Çağdan Mühendislik Müteahhitlik. San. Tic. A.Ş.-ASKA Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. iş ortaklığı ile Al-Ga İnş. Taahhüt. San. Tic. A.Ş.- Altındağ Otelcilik Yapı San. Tic. A.Ş. iş ortaklığı katıldı.

Açık artırım 66 tur sürdü

Tünektepe Projesi’nin onaylı projesinde öngörülen 35 milyon 746 bin 422 lira yaklaşık maliyetli yapı ve tesislerin inşaatı ile yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 29 yıl süreyle işletilmesini kapsayan ihale kıran kıran bir artırıma sahne oldu. Projedeki yapı ve tesislerin yapım bedelinin tamamı yükleniciye ait olması kaydıyla işletme hakkının artırıma esas ilk yıl 150 bin lira artı KDV muhammen bedel üzerinden başlayan açık artırım 66 tur sürdü. İhalede son olarak en yüksek teklifi 1 milyon 660 bin lira ile Çağdan Mühendislik Müteahhitlik. San. ve Tic. A.Ş. ve ASKA Otomotiv ve Petrol Ürünleri Tic. A.Ş. iş ortaklığı verdi. Diğer firma teşekkür ederek ihaleden çekildi. Tünektepe İhalesi Belediye Encümeni’nin incelemesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in onayının ardından kesinleşecek.

29 yıl süreyle işletilecek

Onaylı projesinde öngörülen yapı ve tesislerin inşaatı ile alan düzenlemelerini yaparak yapım-inşaat süresi de dahil olmak üzere 29 yıl süreyle işletilecek. İhale, teleferik alt, üst istasyon yeri işletilmesi, sahilde 6 metrekare büfe, 24 metrekare gölgelik ve 1000 metrekare şezlong alanının da işletilmesi ve süre sonunda Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bedelsiz devredilmesini de kapsıyor.

Simge tesis

Antalya’nın 50 yıllık hayali olan teleferik hattının hizmete girmesiyle başlayan Tünektepe Projesi ile 30 odalı, 60 yataklı bir turistik tesis, seyir terasları ile cazibe merkezi ve yaşam alanı projesi hayat bulacak. Burası halkın da günü birlik ulaşabileceği, istifade edebileceği bir tesis olarak hizmet verecek. Projede 3 Akdeniz fokunun arasında bir tane devasa turuncu küre yer alacak. Gece görüntüsü ise Antalya’ya ayrı bir görsellik getirecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -